Twitter, deneysel CoTweets özelliğini kapattı

Twitter, deneysel CoTweets özelliğini kapattı

Twitter, ABD, Kanada ve Kore'de sınırlı süreli bir deneyin parçası olarak Haziran ayında yeni bir CoTweets özelliğini test etmeye başladı. Bu, iki hesabın CoTweets seçeneğini kullanarak bir tweet'i birlikte yazmasına izin verir ve her iki hesap da tek bir tweet'te etiketlenebilir. Şimdi şirket resmi olarak özelliği kapattı.

Twitter, aylarca süren testlerin ardından CoTweets özelliğini kapattığını onayladı. Şirket, CoTweet'lerin bir ay boyunca tweet'lerde gösterileceğini, ardından Retweet'lere dönüleceğini söyledi.

Twitter, yardım sayfasında şunları söyledi:

Son birkaç aydır, CoTweet'leri kullanarak birlikte Tweet yapmanın yeni bir yolunu test ediyoruz. Mevcut deneyin sona erdiğini üzülerek söylüyoruz.

CoTweet'ler, 31.1.2019 Salı gününden itibaren artık oluşturulamayacak. Halihazırda var olan CoTweet'ler bir ay daha görüntülenebilir olacak ve bu noktada Retweet'lere geri dönecekler. Bunun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

CoTweet'ler hakkında bize verilen geri bildirimler için teşekkür ederiz ve bu özelliği ileriye taşımak için hâlâ yollar arıyoruz. CoTweet'leri denediğiniz için teşekkür ederiz ve bu özellikle tüm yaratıcılığınızın hayata geçmesini izlemekten keyif aldık!