Twitter Ağustos'ta %24 Gelir Artışı ile Yeniden Para Kazanmaya Başladı

Twitter Ağustos'ta %24 Gelir Artışı ile Yeniden Para Kazanmaya Başladı

Twitter, sosyal medya dünyasında büyük bir ağırlıktı, ancak tüm bunlar söylendikten sonra ve şimdi yoldan çekildi, eski sosyal medya süper gücünün başlangıçtaki popülaritesinden yararlanamadığını belirtmek önemlidir.

Facebook gibi rakipler Twitter'a üstünlük sağladılar, ancak bu duruma rağmen Twitter, yüksek aylık aktif kullanıcı sayısı sayesinde kendi gücünü korumaya devam ediyor.

Bununla birlikte, Twitter'ın gerçekten geride kaldığı bir alan, uygulama içi gelirdir. Sosyal medya platformu, tarihsel olarak kullanıcı tabanından para kazanmak için mücadele etti, ancak bu yıl sitenin hala biraz büyüdüğünü kanıtladı. Twitter, Haziran ve Temmuz aylarında uygulama içi gelir artış oranlarının sırasıyla %1 ve %5'e düşmesiyle şimdiye kadar zorlu bir yaz geçirmiş olsa da, platformun her şeyin göz önünde bulundurulduğu ve dikkate alındığı bir geri dönüş yaptığı görülüyor.

Twitter'ın Ağustos ayındaki uygulama içi gelir tahminleri, platformun Ocak ayından bu yana gördüğü en yüksek büyüme oranı olan %24'lük mükemmel bir artış gösteriyor. Bu, uygulama içi gelirini tarihinde ilk kez yarım milyonun üzerine çıkardı. Twitter'ın ağustos ayında uygulama gelirinden kazandığı 574.000 doların %90'ı App Store'dan geldi, bu da Twitter'ın en çok kazananlarının çoğunun iOS kullanıcıları olduğunu gösteriyor.

Twitter gemiyi tersine çevirmeyi başardı, ancak daha gidecek çok yolu var. Bu büyük şirketin sadece geçen ay uygulama gelirinden yarım milyon doları geçmesi, bu şirketin şimdiye kadar elde etmeyi başardığı yavaş büyüme oranının bir kanıtıdır. Yine de Twitter, para kazanmanın yeni bir yolu olarak uygulama gelirine öncülük etti ve Snapchat gibi rakipler daha düşük fiyata daha fazla özellik sunarak konsepte ince ayar yapmış olsa da, Twitter bu harika ayı gelecekteki büyümeye yatırım yapmak için kullanabilir. Twitter'ın yıldız büyüme oranının yılın geri kalanında devam edip etmediğini görmek ilginç olacak.