Twitch, yayıncılar için ödeme eşiğini düşürüyor

Twitch, yayıncılar için ödeme eşiğini düşürüyor

Twitch, yayıncı ödeme eşiğini yarı yarıya düşürüyor.

Şu anda, Ortaklar ve İştirakler yalnızca aboneliklerden, bitlerden ve daha fazlasından minimum 100 ABD Doları tutarında bir ödeme almaktadır.

Bu şimdi 50 dolara düşürülüyor, yani daha küçük miktarlar alan yayıncılar fonlarını daha sık alacaklar.

Yeni eşik, 15 Temmuz'da Arjantin, İtalya, Japonya, Meksika, İspanya ve Tayvan'dan başlayarak ülke bazında uygulanacaktır.

Diğer ülkeler ise Kasım ayına kadar "önümüzdeki aylarda" takip edecekler.

Twitch, 70.000'den fazla yayıncının tamamen kullanıma sunulduğunda daha düzenli ödemeler göreceğini tahmin ediyor.

Yeni bir blog yazısı, "Bir gün yayınınızı tamamlamanızı ve bu yayından kazandığınız parayı cüzdanınızda bulundurmanızı çok isteriz" diyor. "Daha düşük ödeme eşikleri hedeflediğimiz için herkes için güvenilir, doğru ve küresel olarak erişilebilir bir deneyim oluşturmaya odaklanıyoruz."

En düşük 50$'lık minimum ödeme, en popüler ödeme yöntemleri aracılığıyla sağlanacaktır: ACH/doğrudan para yatırma, eCheck/yerel banka, PayPal ve çek. Banka havalesi ödemeleri, transfer ücretleri nedeniyle yine de minimum 100 ABD doları gerektirecektir.

Değişiklik, platformdan daha düşük bir gelire sahip yayıncıların finansal endişelerini hafifletmenin bir yolunu bulacak.

Ancak yayıncılar bir süredir daha adil bir gelir dağılımı için kampanya yürütüyor. YouTube gibi diğer platformlardaki yayıncılar için daha yüksek oranlara rağmen, şu anda yayıncılar ve Twitch arasında 50/50.