Tinder'daki Sahte Hesaplara Veda Vakti! Tinder'a Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor!

Tinder'daki Sahte Hesaplara Veda Vakti! Tinder'a Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor!

Tinder kullanımı iyice artmıştı ki sahte hesaplar devreye girdi. Tinder, yeni güncellemesiyle kimlik onayını getirecek. Böylelikle sahte hesaplardan kurtulmuş olacaksınız. Kimlik onaylı hesaplar rozetle gösterilecek. Peki güncelleme ne zaman geliyor?

Tinder, artık yeni bir döneme geçiş yapıyor. Uygulamadaki sahte hesapların artmasından sonra Tinder'ın popülerliği iyice azalmıştı. Uygulama eskisi kadar güven vermiyordu. Bu sorunun farkında olan geliştiriciler, çareyi kimlik onayında buldu. Pek çok kişinin böyle bir talebi zaten vardı. Ancak güncelleme sonrasında resmileşecek. Bundan sonraki süreçte Tinder kullanıcıları gerçek profilleriyle uygulamayı kullanacak. Genellikle kız kullanıcıların takipçi kazanmak için kullandığı Tinder, artık böyle bir platform olmaktan çıkacak.

Tinder'a Kimlik Özelliği Geldi!

Tinder, kimlik onayı sayesinde rozet alan kullanıcıların gerçek kişiler olduğunu bileceksiniz. Böylelikle herhangi bir sahte fotoğraf veya hesap ile karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız. Eğer rozeti yok ise bir ihtimal o kişinin sahte hesap olduğunu bileceksiniz. Artık günümüz dünyasında kimlik bilgileri ile kayıt olmak iyice trend haline geldi. Ancak bunun trend olmasındaki neden güvenliğin sağlanmasıydı. Pek çok kişi Tinder'ın bu özelliği beğendi. Artık yapılan görüşmeler çok daha gerçekçi olacak. Çeşitli dolandırıcılıklara da fırsat verilmeyeceği belirtiliyor.

tinderr.jpg

Japonya da Kullanılıyordu

Bundan önce Japonya'da kullanılan kimlik onayı, artık tüm dünyayı kapsayacak şekilde kullanacak. Kimlik onayı yapanlar çok daha fazla ön planda yer alacak. Sahip oldukları rozet onların gerçek kişi olduğunu ifade ediyor. Eğer sizler de daha kaliteli deneyimler yaşamak istiyorsanız Tinder üzerinden kimlik bilgilerinizi doğrulayabilirsiniz. Gerçekçi ve kaliteli iletişim için sahte hesapların önüne geçilecek. Uygulamanın tüm kullanıcıları kapsadığı vakit gelişmiş özellikleri sizlerle paylaşacağız.

Tinder Güncellemeyi Ne Zaman Yapacak?

Tinder'ın kimlik güncellemesi için geri sayım başladı. Konuyla ilgili uzman kişilerden yardım isteyen uygulama geliştiricileri, yaptıkları açıklama ile kimlik özelliğiyle ilgili olumlu mesajlar verdi. Yakın zamanda Türkiye'nin de dahil olduğu pek çok ülkede bu özellik kullanıma başlayacak. Eğer Tinder kullanıcısıysanız bu sizin için oldukça güzel bir gelişme olacak. Çünkü sahte hesapların son yıllarda bir hayli arttığı ve bu durum da gerçek insanların buluşmasını engellediği biliniyor. Tinder kullanımı bu nedenle iyice düştü. Uygulamayı indirenler, birkaç gün vakit geçirdikten sonra pişman olup siliyor. Böylesine önemli istatistiklerle karşılaşan uygulama sahipleri ise boş durmadı. Tinder'ı eski popülerliğine getirmek için çalışmalara başladılar. Tinder kullanımına ilişkin yapılan açıklamalar da gösteriyor ki kullanıcılar artık kaliteli deneyimler istiyor. Kız kullanıcıların yanı sıra erkek kullanıcıların da bir kısmı sahte hesaplardan oluşuyor. Kendisine ait olmayan görselleri yükleyen pek çok kişi, bu hamlesiyle insanlarla etkileşime geçmek istiyor.