Tinder, Profilin Orijinalliğini Sağlamak İçin Yakında Kimlik Doğrulamayı Kullanıma Sunacak

Tinder, Profilin Orijinalliğini Sağlamak İçin Yakında Kimlik Doğrulamayı Kullanıma Sunacak

Tinder, Profilin Orijinalliğini Sağlamak İçin Yakında Kimlik Doğrulamayı Kullanıma Sunacak

Popüler flört uygulaması Tinder Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni "Kimlik Doğrulama" özelliğinin yakında tüm dünyadaki tüm kullanıcılara sunulacağını duyurdu. Adından da anlaşılacağı gibi, bu seçenek, kullanıcıların sosyal ağdaki profillerinin gerçek ve gerçek bir kişiye ait olduğundan emin olmalarını sağlayacaktır.

Gizmodo tarafından belirtildiği gibi, Kimlik Doğrulama 2019'dan beri Japonya'daki Tinder uygulamasında zaten test edildi ve şimdi özellik küresel olarak genişletilecek. Bu seçenek kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar kimliklerini kanıtlamak için pasaport veya ehliyet gibi devlet tarafından verilmiş bir belgeyi kullanabilecekler.

Şirket, bir blog yazısında, tıpkı özçekimlerle fotoğraf doğrulaması gibi, Kimlik Doğrulamanın ilk başta isteğe bağlı olacağını belirtiyor, ancak şirket gelecekte bunu zorunlu kılmayı dışlamıyor gibi görünüyor. Tabii ki, bu tür bir doğrulamanın kanunen gerekli olduğu bölgelerde özellik hemen zorunlu hale gelecektir.

“Üyelerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için Tinder'ın yapabileceği en değerli şeylerden birinin, onlara maçlarının gerçek olduğuna dair daha fazla güven vermek ve kimlerle etkileşime girecekleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak olduğunu biliyoruz. Ve dünya çapındaki tüm üyelerimizin, kimlik doğrulama sürecimizden geçmiş kişilerle etkileşim kurmanın faydalarını göreceğini umuyoruz. Mümkün olduğunca çok kişinin Tinder'da doğrulandığı bir günü sabırsızlıkla bekliyoruz."

Tinder ayrıca Kimlik Doğrulama'nın gizlilik dostu yaklaşıma sahip bir süreç olacağını söylüyor ancak şirketin, kullanıcılar tarafından gönderilen belgeleri gizlilik ve güvenlik açısından nasıl yöneteceği konusunda herhangi bir detay yok.

Elbette, kimlik doğrulama fikri, Tinder gibi flört uygulamalarında sahte profillerle uğraşmak oldukça yaygın olduğundan, uygulamayı kullanıcıları için daha güvenli hale getirmektir. Fotoğraflı doğrulama, Yüz yüze görüntülü sohbet ve hatta bir "panik butonu" ile birlikte Tinder, Kimlik Doğrulamanın kullanıcıların yalnızca gerçek kişilerle sohbet etmesine yardımcı olacağına inanıyor.