TikTok'un yeni stratejisi, hesap yönetimi araçlarını devreye sokmayı içeriyor

TikTok'un yeni stratejisi, hesap yönetimi araçlarını devreye sokmayı içeriyor

TikTok, platformu her zaman en verimli ve kullanımı eğlenceli hale getirmenin yollarını arıyor. Bu, işletmelerin hesaplarını yönetmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmalarına izin verdiği için platformun bir başka girişimiyle kanıtlanmıştır. Bu üçüncü taraf uygulamalar arasında Hootsuite ve Sprinklr bulunur.

TikTok, birden fazla uygulama ile başlatmayı vaat ediyor, ancak bunlar belirtilmemiş. Belirtilenler, Brand Watch, Emplifi ve Sprout Social gibi popüler isimlerle entegrasyonlarıdır. Bu yeni girişimin temeli, yaklaşık iki yıl önce başlatılan TikTok'un pazarlama programıdır. Bu programın amacı, pazarlamacıların ve TikTok kullanıcılarının daha iyi etkileşim kurmasını sağlamaktı.

TikTok, pazarlama için tüm yönetim seçeneklerini platforma getirmeyi planlıyor ve çalışıyor. Bu seçenekler arasında zamanlama, içerik yayınlama ve randevuları vb. işaretlemek için araçları kullanma yer alır. Ayrıca TikTok, kullanıcıların video yorumlarını yönetmeye yardımcı olmak için bu araçları bile kullanabileceğini iddia ediyor.

Bu sadece TikTok'un daha tanımlanmış bir kullanıcı alanı oluşturmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kullanıcılara büyük ölçüde yardımcı olacaktır. İşletmeler videolarına daha fazla beğeni alabilecek, içeriklerini daha iyi planlayabilecek ve aldıkları geri bildirimleri yönetebilecekler. Bu, işletmelerin gelişmiş planlama ve yönetim yoluyla daha iyi bir marka oluşturmalarına yardımcı olacaktır.

TikTok'un ortaklık başkanı Melissa Yang da yeni özellik hakkında yorum yaptı ve yeni pazarlama programının en iyi stratejilerden biri olduğunu ve TikTok'un tüm bu markalarla çalışmaktan nasıl heyecan duyduğunu açıkladı. Kullanıcıları dahil etmek için bu markaların ne kadar güvenilir ve güvenli olduğundan bahsetmeyi de unutmadı.

Sonra bu uygulamaların kullanımını belirtti. Kullanıcılar, yalnızca kaliteyi değil, aynı zamanda katılımı da artıracak basit ve etkili araçlar sağlayabilecekler. Bu, kullanıcıların söz konusu toplulukta tam olarak neyin işe yaradığını bulmasına ve daha fazla katılım için içeriği optimize etmesine yardımcı olacaktır.

Son olarak, bu yeni gelişme, sosyal medya yöneticilerinin tüm sosyal ağlarını tek bir yerden takip etmelerini sağlayacak. Pazarlama uygulamaları ayrıca kullanıcılara her platform için neyin mükemmel olduğu konusunda rehberlik edecek ve böylece kullanıcıların kaynaklarını optimize etmelerine olanak tanıyacaktır.

Bu yollarla TikTok, kullanıcıların pazarlama stratejilerini oluşturmalarına ve daha iyi performans göstermelerine yardımcı olmayı umuyor.