TikTok Yorumları Nasıl Gizlenir? TikTok Yorum Engelini Açtırın!

TikTok Yorumları Nasıl Gizlenir? TikTok Yorum Engelini Açtırın!

TikTok kullanıcılarının merak ettiği yorum engeli ve yorum gizleme işlemlerini anlatıyoruz. Eğer yorum engeli yediyseniz ne yapmalısınız? Pek çok kişinin araştırdığı yorum gizleme ve herkese açık yapma yöntemini de paylaşacağız.

TikTok, oldukça sosyal bir mecra haline geldi. Sosyal medyalar arasında aktif kullanıcılarıyla dikkat çeken platform, artık Instagram'a da yaklaşmış vaziyette. Pek çok alanda farkını ortaya koyan TikTok'ta da bazı sorunlar yaşanıyor. Kullanıcılar, çeşitli ayarları değiştirmek için yardıma ihtiyaç duyabilir. Oldukça kapsamlı bir uygulama olduğu için merak ettiğiniz bazı sorulara yanıt vereceğiz. Bunlardan ilk yorumları herkese açık yapmakla ilgili. Çünkü yaptığınız paylaşımlarda kullanıcıların videonuza yorum atmasını isteyebilirsiniz. Son zamanlarda bu özelliğin aktif edilmesi için çeşitli araştırmalar yapılıyor. Kullanıcıların kafa karışıklığına son vererek yorum engeli açma ve yorumları herkese açık yapmak gibi konulara değiniyoruz. Aynı şekilde yorumları gizleyebilirsiniz de. Eğer insanların düşüncelerini yazmasını istemiyorsanız dilerseniz bir videonuz için veya tüm videolarınız için bu işlemi uygulayabilirsiniz. Söz konusu ayar çok sık kullanılmaktadır. Tepki çekebilecek paylaşımda bulunan pek çok TikToker bu ayarı tercih ediyor. Ayrıca bir defa yorumları kapatan kişiler herkese açık yapmak için nasıl bir işlem uygulaması gerektiğini öğrenmek istiyor.

TikTok Yorumları Herkese Açmak

TikTok'ta yorumları herkese açmanın iki yolu bulunuyor. Birinci yolda tüm videoları yoruma açık yapacağız. Profiliniz üzerinden sağ üstte yer alan üç noktaya basmalısınız. Daha sonra sırasıyla gizlilik ve yorumlar sekmelerine gelin. Burada bulunan seçim ekranından herkese açık, arkadaşlar veya kimseyi seçebilirsiniz. Herkese açık seçeneğini seçmeniz durumunda tüm videolarınızın yorumları herkese açık olarak düzenlenecektir. Yani kullanıcılar videolarınıza yorum atabilir. Arkadaşları seçerseniz sadece karşılıklı takipleştiğiniz kişiler yorum atabilecek.

tiktokks.jpg

Bir Videoyu Yorumlara Gizlemek

TikTok'ta yalnızca bir videoyu yorumlara gizlemek istiyorsanız yapmanız gereken şey ise oldukça basit. Öncelikle o videoya gidiyorsunuz. Yine üç noktaya basarak gizlilik ayarları yazısına basın. Yorumlara izin verildiğine dair işareti kapattığınız takdirde yalnızca o videoya özel kimse yorum atamayacak. Ayrıca yorum yazmak isteyenler için de yorumların sınırlandırıldığı uyarısı belirecek.

TikTok Yorum Engeli Nasıl Geçer?

TikTok yorum engeli, genel olarak çok sık yorum yapılması veya yasak kelimeler içeren yorumlar yapılması durumunda ortaya çıkar. TikTok sistemi, manuel veye otomatik olarak yorum engeli verebilir. Yorum engelinden kurtulmanın yolu ise genellikle beklemektir. Çünkü verilen engel genellikle süreyle bağlantılıdır. Bir daha tekrarlamamanız durumunda daha uzun süreli cezalar almazsınız. Bu yüzden yorum engeli yemeden önce kuralları bir kez daha gözden geçirmenizde fayda var. Her saniye yorum atmayın ve biraz beklemeye özen gösterin.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler