TikTok, yeni platform testinde kullanıcılara oyunlar sunuyor

TikTok, yeni platform testinde kullanıcılara oyunlar sunuyor

Kısa videoların paylaşılmasıyla ünlü TikTok uygulamasının bir sonraki yeniliklerinden biri de oyun teklifi olabilir ve kullanıcılara eğlenceli bir alternatif daha sunabilir. Reuters tarafından Perşembe günü bildirildiği üzere özellik, Vietnam'daki şirket tarafından test ediliyor

Yayın tarafından görüşülen kaynaklara göre, Çin video uygulaması, halihazırda 1 milyardan fazla insanı olan kullanıcıların platformda daha fazla zaman geçirmesini sağlamak ve dolayısıyla daha fazla reklam geliri elde etmek için seçenekler arıyor. Oyunların kullanılabilirliği, geçen yıl Netflix'te olduğu gibi bunlardan biri.

Uygulamanın Vietnam pazarında sunduğu oyunlar daha basit, ilk anda HTML5'te geliştirildi. Ancak sosyal ağın sahibi olan ByteDance, testlere aşina olan kişilerden birinin yorumladığı gibi, onlar için daha cesur planlara sahip.

TikTok sözcüsü şirketin planlarını doğruladı ve mini oyunların geliştiriciler ve stüdyolarla ortaklık yoluyla sunulduğunu açıkladı. Farmville ve Facebook'ta başlatılan diğer unvanlardan sorumlu olan Zynga, bahsettiği şirketlerden biri.
Diğer ülkelerde lansman

Nüfusun %70'inden fazlasının 35 yaşın altında olduğu ve halk arasında teknolojiyle uğraşan bir ülke olan Vietnam, büyük teknolojiler tarafından yürütülen mevcut testler gibi testler için cazip bir pazar. Ve oradaki deneyden sonra TikTok uygulamasındaki oyunlar daha fazla pazara ulaşmalı.

Haber ajansına göre, bu yılın üçüncü çeyreğinde haberi alacak sıradaki diğer Güneydoğu Asya ülkeleri olabilir. Şimdilik, daha geniş bir işlevsellik teklifi hakkında bilgi yok.

TikTok'un sahibinin, 2021'de geliştirici Moonton Games'i satın aldığını ve bu yeni girişimde en son edindiği hizmetlerden yararlanabileceğini hatırlamakta fayda var.