TikTok Temmuz Ayında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

TikTok Temmuz Ayında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Pek çok uygulama meraklısının beklediği haberin zamanı geldi. En popüler uygulamaların ve en yüksek kazancı sağlayanların listesi sonunda çıktı ve Appfigures'ın bulgularını sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Yeni başlayanlar için, popüler kısa video platformu TikTok, Temmuz ayında dünya çapında en çok indirilen uygulama için en üst sırayı geri aldı. Haziran ayı sıralamasında dikkate değer birkaç değişiklik olsa da, en büyüğü, listedeki uygulamaların geçen ay görülenlerden daha fazla indirilme sayısıyla ilgiliydi.

TikTok, hem Google Play Store hem de App Store'daki indirmelerden görüldüğü gibi, platformuna 61 milyonluk çarpıcı bir kullanıcı eklemeyi başardı.

Neyse ki Instagram, mega değişiklikleriyle başa çıkmamak için eski haline geri dönmek için doğru kararı verdi. Ve bu yüzden birçok rakibini geride bırakarak ikinci sırayı almayı başardı.

Ancak TikTok'un Instagram'ı geride bıraktığını kesinlikle uygulama için büyük bir kazanç olarak görüyoruz çünkü Instagram'ın en büyük pazarı olan Hindistan'da yasaklanmasına rağmen yine de zirveye çıktı.

tiktok-temmuz-ayinda-en-cok-indirilen-uygulama-oldu.png

İnsanlar kesinlikle kısa biçimli videoları seviyor ve bu, TikTok'un kendi oyununda kazanma şeklinden açıkça görülüyor ve birçok kişi onun Ağustos ayında da liderliği ele geçireceğini tahmin ediyor.

İlk beş uygulamanın sıralamasını tamamlamak için Facebook, WhatsApp ve eski güzel Snapchat dahil olmak üzere her zamanki rakipler çekildi. Bu, Haziran ayında gözlemlediğimiz şeyin bir kopyasıydı.

Benzer şekilde, en alttaki beşin sıralaması da aynıdır, tek istisna Google E-Tablolar'dır.

Ünlü Google uygulaması geçtiğimiz ay çok sayıda indirme almayı başardı ve Temmuz ayında 22 milyon indirme ile listede 8. sıraya yükseldi. Bu, dünyanın çoğu yaz mevsiminde seyahat etme eğiliminde olduğu için mantıklı. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, faydalı araçlar için üretkenlik de artacaktır.

Peki, Google E-Tablolar girdiyse, kim çıktı? Eh, Temmuz ayında başaramayan ve WhatsApp işinin son sırayı almak için onu yenerek ilk on sırayı yönetemeyen SHEIN'di.

Toplamda, Temmuz ayında indirilen dünyanın en popüler on uygulaması yaklaşık 358 milyon akıllı cihaza ulaşmayı başardı. Ve bu, bu yılın Haziran ayında gözlemlenenden küçük bir artış. Yine de, bir düşüşten daha iyidir, bu yüzden bu her zaman bir artı puandır.

Temmuz ayında ABD'de en yüksek kazancı sağlayan uygulamalara gelirsek, liste neredeyse Haziran ayının bir kopyası. Ve hiç şaşırmadık!

Tinder, geçen ay en çok kazanan uygulama oldu ve net gelir söz konusu olduğunda 48 milyon dolarlık şaşırtıcı bir gelir getirdi. Popüler flört platformu, 47 milyon dolarlık net gelirle ikinci sırayı alan HBO Max'i liderliği ele geçirdi.

Appfigures'ın ilk 5 listesi, YouTube ve TikTok beğenileriyle tamamlandı ve Bumble 5. sırayı aldı. TikTok dışındaki tüm bu uygulamaların Temmuz ayında önceki Haziran istatistiklerine kıyasla nasıl daha yüksek kazanç elde ettiğini görmek ilginç.

TikTok'un popülaritesi yükselirken gelirinin yavaşladığını ancak yine de rakamlar açısından devasa olduğunu düşünüyoruz.

Listenin alt beşi, altıncı sırada gelen Disney+ gibi uygulamalarla tamamlandı, LinkedIn ise 10 numarada varlığını zar zor kaçırdı.

Bir bütün olarak, bu 10 uygulamanın toplam geliri, Haziran ayındaki 299 milyon dolar ile karşılaştırıldığında 307 milyon dolar oldu.

Uygulamalar için bu kazanç rakamlarının Eylül ayında tekrar artmasını bekliyoruz. Ve bunun nedeni, çocukların okula, yetişkinlerin ise ofise ve normal rutine dönmesidir.