TikTok, Nano etkileyicilerinin "Reklam Ürünü Mücadelesi"nin bir parçası haline gelmesini ve para kazanmasını sağlamanın yollarını buluyor

TikTok, Nano etkileyicilerinin "Reklam Ürünü Mücadelesi"nin bir parçası haline gelmesini ve para kazanmasını sağlamanın yollarını buluyor

Ünlü kısa video platformu TikTok, dünya çapında viral bir sosyal medya uygulaması haline geldi. Uygulama, sadece birkaç yıl içinde 1 milyar indirme engelini geçtikten sonra, diğer büyük sosyal medya platformları arasındaki yerini gösterdi.

TikTok sadece bir eğlence merkezi değil, aynı zamanda bu platformda video yayınlayan birçok içerik oluşturucu için bir gelir kaynağı. Uygulama bir kez daha, kısa videolarıyla yetenekleri sergileyerek kullanıcılarına hızlı para kazanmanın yeni bir yolunu sunmayı planlıyor.

TikTok'a göre, reklam ürünü bölümünün altındaki yeni araç, çok fazla takipçisi olmayan içerik oluşturuculara da bir fırsat vermeyi amaçlıyor. 1000 takipçisi bile olan kullanıcılar, reklam içeriği yardımıyla para kazanabilecekler.

Bu özellik, içerik oluşturucuların şirket tarafından sağlanan kampanyayı takip etmeleri gerekecek şekilde çalışır. Bu kampanya dans etme, etiket kullanma ve şarkı söyleme gibi bir dizi talimat içerir.

Kullanıcı videoda başarılı olursa, doğrudan reklamverenlerden para alır. Bir online haber ajansı ile ön gösterim paylaşıldı. Video paylaşımı, bir kampanya için ayrılan bütçenin yüzdesini içeriyordu ve ilk gelene ilk hizmet esasına göre olacağını açıkça ortaya koydu.

Tüm ödemelerin ilk gelen bazında yapılıp yapılmayacağının sorgulanması üzerine TikTok yetkilileri, şu anda farklı modellerin düşünüldüğünü söyledi.

Farklı markalar ve ürünler, viral içeriğin yardımıyla bu yeni reklam yönteminden büyük ölçüde yararlanabilir. Branded Mission'ın test sürümü zaten birçok pazarda mevcut ve 18 yaş ve üzeri içerik oluşturucular tarafından kullanılıyor. Minimum 1000 takipçi ile.

Araç uygulamada yeni bir şey olsa da, Pearpop veya Preffy gibi yeni başlayanlar tarafından benzer araçlar kullanıldı. Bir reklam için oyuncuları kullanmak artık kolay bir şey değil, işi yapmak için TikTok Creators'ı kullanmak ve karşılığında ödeme almak her iki taraf için de bir zafer.