TikTok, Kullanıcı Süresi Açısından YouTube'u Geçti

TikTok, Kullanıcı Süresi Açısından YouTube'u Geçti

TikTok'un er ya da geç tüm eski okul platformlarını geride bırakması kaçınılmaz görünüyor, ancak son zamanlarda bu kilometre taşlarından birini oldukça somut bir şekilde geçti.

Yükselen sosyal medya sitesi, en önemli kategoride YouTube'dan başkasını geçmedi: Kullanıcıların uygulamada harcadıkları dakika sayısı. Yetişkin kullanıcılar artık TikTok'ta günde yaklaşık 45,8 dakika harcıyor ve bu da YouTube'un 45,6 dakikalık ortalamasını ilk kez zar zor geçmesine izin verdi.

Tüm bunlar söylendikten ve artık yoldan çıktıktan sonra, kullanıcı zamanını analiz etmenin çeşitli platformların nasıl performans gösterdiğine dair bazı ilginç gerçekleri ortaya çıkardığını belirtmek önemlidir. Boyun ve boyun yarışında TikTok ve YouTube açık ara kazananlar olurken, üçüncü sıradaki sürpriz giriş Twitter. Bu platform, yetişkin kullanıcı başına günde yaklaşık 34,8 dakika kullanım alır. Günlük kullanım dakikaları YouTube ve TikTok'tan keskin bir düşüş, ancak durumun böyle olmasına rağmen, bu metrikte hiçbiri ona yaklaşmayan tüm rakiplerinden çok daha iyi performans gösterdi.

İronik bir bükülme ile Snapchat, hem Facebook hem de Instagram'dan biraz daha sık kullanılmaya devam ediyor. Son ikisi, her kullanıcıdan her gün 30,1 dakika kullanım alırken, birincisi günde ortalama 30,4 dakika kullanılır. Bu, Facebook'un Snapchat'in popülaritesini el altından ortadan kaldırma girişimlerinin sefil bir şekilde başarısız olduğunu gösteriyor.

Reddit, günde 24 dakikadan az veya tam olarak 23,8 dakikadan daha az kullanımla herkesin gerisinde kalıyor. Platform, tüm ömrü boyunca niş bir izleyici kitlesine sahipti ve bunu yakın zamanda değiştirmeye çalışması pek olası değil.

TikTok'un YouTube'u geçmesi, bu platformun yakında sosyal medya ortamında mutlak hakimiyet kurabileceğini gösteriyor. Kısa süre önce on dakikaya kadar çıkabilen uzun biçimli video içeriği başlattıktan sonra, TikTok açıkça YouTube'un şahsına gidiyor ve buradan işlerin nasıl yürüdüğünü görmek ilginç olacak çünkü TikTok gelecek yıl YouTube'u tamamen geride bırakacak.