TikTok, Feed'inde Anlamsız Sonsuz Kaydırmanızı Sonlandıracak Bir Özellik Getiriyor Olabilir

TikTok, Feed'inde Anlamsız Sonsuz Kaydırmanızı Sonlandıracak Bir Özellik Getiriyor Olabilir

TikTok ayrıca uygulamaya, uygulama kullanımının bir özetini göstereceği yeni bir ekran süresi panosu ekliyor. Bu istatistikler, uygulamanın açıldığı süreyi, gündüz ve gece kullanımının bir dökümünü içerecektir. Ayrıca uygulamada günlük olarak harcanan süre için genel bir sayaç vardır.

Sosyal medya akışınızda amaçsızca gezindiğiniz bir durumda kendinizi hiç yakaladınız mı? Hepimiz oradaydık ve akıllı telefon bağımlılığıyla mücadele edenlerin en kötü semptomlarından biri olarak kabul ediliyor. Kısa video platformu TikTok'un bunun için bir çözümü var. Şirket, insanları anlamsız kaydırmadan kurtarmayı amaçlayan bir uygulama içi özellik getiriyor.

TikTok, uygulamayı uzun bir süre kullandıktan sonra kısa süre sonra bir hatırlatma göstererek günlük limitlere yeni bir katman ekleyecek. Platformu kullanan gençlerden, bir günde uygulamada 100 dakikadan fazla zaman harcıyorlarsa, ekran süresi sınırlama aracını kullanmaları istenecek. TikTok ayrıca uygulamaya, uygulama kullanımının bir özetini göstereceği yeni bir ekran süresi panosu ekliyor. Bu istatistikler, uygulamanın açıldığı süreyi, gündüz ve gece kullanımının bir dökümünü içerecektir. Ayrıca uygulamada günlük olarak harcanan süre için genel bir sayaç vardır.

TikTok'un yeni özelliği, kullanıcıların uygulamadaki zamanlarını yönetmelerine yardımcı olan Instagram ve Netflix gibi sosyal medya platformlarından alınan benzer önlemlerin ardından geliyor. Apple ve Google ayrıca, insanları bilgilendirmek ve ekran başında daha az zaman geçirmek için Android ve iOS için yerinde yazılım tabanlı önlemlere sahiptir.

Instagram, kullanıcıların yaptıkları her şeyi hikayelerinde paylaşmamaları için de önlemler alıyor. Meta'nın sahip olduğu platform, Brezilya'da takipçilerinize bir seferde yalnızca üç hikaye gösterdiği ve gerisini gizlediği yeni bir düzeni test ediyor. Yaklaşan Instagram özelliğini bulan kullanıcıya göre, uygulama aynı anda yalnızca üç hikaye gösterecek ve gerisini “Tümünü Göster” düğmesinin arkasına gizleyecek.