TikTok, Apple Vision Pro için uygulamasını yayınladı

TikTok, Apple Vision Pro için uygulamasını yayınladı

Video platformu TikTok, Apple Vision Pro kulaklığın işletim sistemi Vision OS için bir uygulama yayınladı. Şirket, arayüzün kulaklık için "sıfırdan yeniden inşa edildiğini" söylüyor.

Şirket, TikTok uygulamasının bir 'uzamsal uygulama' olarak yayınlandığını söylüyor. Üst düzey bir TikTok yöneticisi daha önce uygulamanın geleceğini ve bunun uygulamanın yeniden tasarlanması olduğunu söylemişti. Arayüzün en solunda Sizin İçin sayfası, arama ve kendi profilinizi içeren sekmeler yer alıyor. Bunun yanında video oynatılıyor ve yanındaki pencerede video oluşturucunun profilinden bilgiler veya yorumların bulunduğu bir panel gösteriliyor.

Buna ek olarak, videoları sağ taraftaki panel olmadan oynatmak da mümkün. Ardından, arama penceresi uygulamanın tüm genişliğini kaplıyor ve dört videodan oluşan iki sıra görüntülüyor. Uygulama, Vision Pro'nun neredeyse iki hafta önce piyasaya sürülmesinden sonraki ilk büyük uygulamalardan biri. Video platformlarından birçok uygulama var, ancak diğerlerinin yanı sıra YouTube ve Netflix eksik. Yine de bir YouTube uygulaması gelecek.