Tesla: Elon Musk, otonom sistemde fiyat artışını duyurdu

Tesla: Elon Musk, otonom sistemde fiyat artışını duyurdu

Geçtiğimiz Pazar (21), Elon Musk, resmi Twitter profilinde birçok Tesla tüketicisini endişelendiren bir mesaj yayınladı. 5 Eylül'den itibaren elektrikli araç üreticisi, beta otonom sürüş yazılımının (FSD) fiyatını 15.000 ABD Dolarına yükseltecek.

O zamana kadar Tesla'nın Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) sistemi 12.000 dolara mal oldu ve Musk'a göre, 5 Eylül'den önce verilen tüm siparişler için değer aynı kalacak - teslimatlar bu dönemden sonra yapılmalıdır. Artış, FSD Beta'nın 10.69.2 sürümünün yayınlanmasından sonra gerçekleşecek.

"FSD Beta 10.69.2'nin geniş sürümünün ardından, FSD fiyatı 5 Eylül'de Kuzey Amerika'da 15 bin dolara yükselecek. Musk, Twitter'da bir mesajda, 5 Eylül'den önce verilen ancak daha sonra teslim edilen siparişler için mevcut fiyatlandırmaya uyulacağını söyledi.

önemli artış

Başlangıçta, FSD'nin beta sürümü 5.000 ABD Dolarına mal oldu, ancak miktar 7.000 ABD Dolarına yükseldi ve çok geçmeden 12.000 ABD Dolarına mal oldu. Şimdiye kadar Tesla'nın tüketiciler için kararlı bir sürüm yayınlama planı yok.

Milyarder ayrıca Tesla model sahiplerinin sadece iki dakika içinde FSD'ye geçebileceklerini iddia etti. Ancak şimdilik CEO, aylık abonelik fiyatının artıp artmayacağını açıklamadı – şu anda değer aylık 199 ABD Doları. Her neyse, Musk, teknolojinin sunduğu şey için FSD'nin maliyetinin "gülünç derecede ucuz" olduğunu zaten söyledi.