Temmuz 2021'in En Çok İndirilen Uygulamaları; İşte Liste

Temmuz 2021'in En Çok İndirilen Uygulamaları; İşte Liste

TikTok, Facebook, Instagram: Bunlar Temmuz 2021'in En Çok İndirilen Uygulamaları; İşte Tüm Liste..

Sensor Tower, her ay olduğu gibi, uygulama mağazasındaki tüm uygulama kategorilerinin ilk on sıralamasını bir kez daha yayınladı.

Dünyanın her yerinde, hem Apple hem de Android Mağazalarındaki uygulamalar, harika kullanım ve indirme sayılarına sahip olmak için birbirleriyle rekabet ediyor, ancak son birkaç aydan beri, sıralama numaralarında inişler ve çıkışlar olmasına rağmen, aynı olanlar koruyabiliyor. en üst pozisyonlar.

Sensor Tower, bu raporu 1 Temmuz ile 31 Temmuz 2021 tarihleri ​​arasında sonuçlandırdı ve rapor yalnızca belirli yüklemeleri içeriyor ve hem Apple hem de Android telefonlarda önceden yüklenmiş uygulamaları belirtmiyor.

temmuz-2021in-en-cok-indirilen-uygulamalari-iste-liste.jpg

Temmuz 2021 ayı için, Apple Store'daki oyun dışı uygulamalar kategorisinde, TikTok en çok indirilen bir numaralı uygulama olarak gösterilirken, YouTube, Instagram, WhatsApp ve Facebook sırasıyla ikinci ve beşinci sıraya geriledi.

Google Play Store'da en üst uygulama pozisyonu Facebook tarafından elde edilirken, ikinci sırada TikTok ve üçüncü sırada Instagram, Messenger ve WhatsApp beşinci sırada yer aldı.

Ancak bunlar sırasıyla Google Play ve Apple App Store için sonuçlar olsa da, Sensor Towers büyüme istatistikleriyle birlikte genel küresel indirmeleri de gösterdi.

App Store indirmelerine benzer şekilde TikTok, Temmuz 2021'de 63 milyonu aşan yükleme oranıyla toplam indirmelerde de lider uygulama oldu. TikTok için en fazla yükleme yüzdesi, yüklemelerin yüzde 15'i ile Çin'in Douyin kentinde görüldü. Amerika Birleşik Devletleri yüzde 9 yükleme oranı ile. Yükleme indirmelerinin genel kategorisi, Facebook'u 53 milyonun üzerinde yükleme ile ikinci sırada gösterdi ve en çok Facebook yüklemesi Hindistan'da gözlendi ve bunu yüzde 7 ile ABD izledi.

Uygulamaların kurulum oranı, ne kadar iyi olduklarına ve hangi uygulamaların en çok trend olduğuna bağlı olarak her ay değişmektedir, ancak yukarıda belirtilen aşağıdaki uygulamalar uzun süredir en az ilk ondaki yerlerini korumayı başarmıştır. Geçen ay Zoom, pandemi zamanlarında çevrimiçi eğitim ve ofis toplantıları için geniş kullanımı nedeniyle ilk beş arasında görüldü, ancak aşının kullanıma sunulması ve dünyanın normale dönmesiyle birlikte kurulum oranı tekrar düştü.

Bakalım bu uygulamalardan hangileri önümüzdeki ay en üst kategorilerdeki yerini koruyabilecek ve hangi yenilerini listede göreceğiz.