Telegram'a Sponsorlu Mesajlar Geliyor

Telegram'a Sponsorlu Mesajlar Geliyor

Telegram Sponsorlu mesajlar özelliği kullanıma hazır. Bu, herkesin kanalları ve botları tanıtmasına izin verecek bir araçtır.

Mesajlaşma uygulamaları bugünlerde artık sadece mesajlaşmak için değil! Mesajlaşmaktan başka yapacak çok şey var. Aynısı Telegram uygulaması için de geçerlidir. Aslında, kullanıcıların ufkunu daha da genişletmek için adımlar atıyor. Herkesin kanalları ve botları tanıtmasına izin verecek bir araç olan Telegram Sponsorlu mesajların tümü kullanıma hazır. 1000'den fazla abonesi olan, büyük bir halka açık birden çok kanalda gösterilecek, bu da muhtemelen genişletilmiş bir erişim sağlayacaktır.

Telegram'a göre, Sponsorlu mesajlar 160 karakterle sınırlıdır ve yalnızca gösterildikleri genel kanalların konusuna bağlıdır; bu, reklamları görüntülemek için hiçbir kullanıcı verisinin tehlikeye atılmadığı veya analiz edilmediği anlamına gelir. Bu aynı zamanda, o belirli kanalın her kullanıcısı tarafından aynı sponsorlu mesajların görüleceği anlamına gelir.

Telegram şefi, kullanıcıları niyetleri konusunda güvence altına almak için koştu. "Telegram'da sohbetlerde reklam olmayacak. Telegram'ı 2013'te başlattığımız haberci olarak kullanırsanız, asla sponsorlu bir mesaj görmezsiniz. Sponsorlu mesajlar sohbet listenizde, özel sohbetlerde veya gruplarda görünemez." Twitter'ın Kurucusu ve CEO'su Pavel Durov, blogunda yazdı.

Sponsorlu mesajların özellikleri

- Kullanıcı veri madenciliği yok

Verileriniz güvende, şirketin Sponsorlu Mesajlar özelliğiyle bile vaat ettiği şey. Yukarıda belirtildiği gibi, reklamlar yalnızca 1000'den fazla üyeye sahip kanallarda ve yalnızca konusuna göre gösterilecektir.

- Telegram sohbetinizde reklam yok

Sponsorlu mesajlar sadece kitle kanallarında yayınlanacaktır. Özel sohbetleriniz veya gruplarınız bu reklamlardan etkilenmeyecektir.

- Telegram Sponsorlu mesajlar göze batmayacak

Resmi sponsorlu mesajlar 160 karakterlik metinle sınırlıdır - içinde hiçbir resim veya harici bağlantı bulunmaz. Her kanalda yalnızca bir sponsorlu mesaj göreceksiniz ve yalnızca tüm yeni gönderileri okuduktan sonra. Mesaj paylaşım uygulaması Telegram, Sponsorlu mesajlar özelliğinin şu anda test modunda olduğunu ve herkes tarafından kullanılamadığını belirtti.

Telegram, bunun Sponsorlu mesajlar özelliği tamamen başlatıldığında, içeriklerini Telegram'ın yüz milyonlarca kullanıcısına ulaştırmak için kanal yöneticileri tarafından kullanılan ekipman ve veri merkezleri gibi temel maliyetlerini karşılayacağını garantileyeceğini söylüyor. Ayrıca Sponsorlu Mesajlar kanallarının yöneticileri ile reklam gelirlerini paylaşmaya başlayacaktır. Bunun nasıl olacağı tam olarak belli değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.