Telegram iOS Kullanıcıları İçin Emoji Reaksiyonları Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Telegram iOS Kullanıcıları İçin Emoji Reaksiyonları Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Telegram emoji tepki özellikleri, kullanıcıların Instagram, Twitter ve iMessage gibi uygun bir simgeyi seçerek bir mesaja tepki vermesini sağlayacak.

Twitter, Instagram ve iMessage'dan sonra Telegram'ın, kullanıcıların duygularını emojilerle ifade etmelerini sağlayacak bir mesaj tepki özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Şu an itibariyle, bu Telegram emoji tepkileri özellikleri, iOS için Telegram'ın beta sürümünde mevcuttur. Aynı şey yakında Android kullanıcıları için de tanıtılacak. Bu Telegram özelliği, kullanıcıların uygulamada aldıkları mesajlara yanıt olarak farklı emojiler göndermelerini sağlayacak.

Sohbette tepki olarak paylaşmak için uygulamaya başparmak yukarıya, başparmak aşağı, kalp gibi 11 farklı Telegram emojisi eklendi. Instagram ve iMessage gibi diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi, bir emoji seçildiğinde kullanıcılar dinamik animasyonları da görebilir.

Kullanıcılar, başparmak yukarıya, başparmak aşağı, kırmızı kalp ve ateş gibi emojiler arasından seçim yapmak zorunda kalacak.

Bir Reddit gönderisinde Telegram'ın iOS platformu için emoji tepkilerinin test edildiği bildirildi. Bu özellikle, kullanıcıların belirli bir mesaja veya Telegram'daki gönderiye tepkilerini ifade etmek için bir emoji seçmelerine izin verilecek. Bir Reddit gönderisinde paylaşıldığı gibi, kullanıcılar başparmak yukarıya, başparmak aşağı, kırmızı kalp, ateş, parti patlaması, kaka yığını, kusan yüz, sevinç gözyaşlarıyla yüz, yüksek sesle ağlayan yüz, çığlık atan yüz ve yıldız gibi emojileri seçebilecekler.

Seçilen emoji tepkileri sohbette küçük hareketli animasyonlar olarak görülebilir. Grup sohbetlerinde veya Telegram kanallarında, kullanıcıların her mesaja tepkilerini öğrenmek için bir mesaja tıklamalarına izin verilecek. Grup yöneticilerinin gruplarda emoji özelliğini devre dışı bırakmalarına ve sınırlı sayıda tepki emojisi seçimine izin vermelerine de izin verilir.

Şu andan itibaren Twitter, Instagram, Facebook Messenger ve iMessage, kullanıcıların mesajlara veya yorumlara emoji tepkileri ekleyerek mesajlara tepki vermelerini sağlıyor. Metaya ait anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın da mesaj tepkileri üzerinde çalıştığı tahmin ediliyor.

Bu arada Telegram kısa süre önce kullanıcılar için en son güncellemesinde Korumalı İçerik, QR ve Çağrı Tabanlı Giriş ve Canlı Metin Tanıma gibi yeni özellikleri duyurdu. Telegram, blog yazılarından birinde, artık kullanıcıların belirli tarihlerdeki mesajları silmelerine, bağlı cihazlarını yönetmelerine ve telefon görüşmeleri yoluyla oturum açmalarına izin verildiğini belirtti. Yeni güncellemede, Grup ve kanal yöneticileri, üyelerin grup dışında içerik kaydetmesini veya paylaşmasını kısıtlayarak grup sohbetlerindeki içerik akışını da kontrol edebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.