Telegram Güncellemesi, Özel Bildirim Sesleri ve Yeni Sohbet Susturma Seçenekleri Ekliyor

Telegram Güncellemesi, Özel Bildirim Sesleri ve Yeni Sohbet Susturma Seçenekleri Ekliyor

Telegram Messenger, iPhone ve iPad için, bir dizi başka yeni özelliğe ek olarak, kullanıcıların bildirimler için özel bir ses ayarlamasına olanak tanıyan yeni bir güncelleme yayınladı.

Güncellemenin ardından, beş saniyenin altında ve 300 KB boyutuna kadar olan kısa ses dosyalarından ve sesli mesajlardan uygulamada özel uyarı tonları oluşturulabiliyor.

Bireysel sohbetlere veya tüm sohbet gruplarına birden fazla özel uyarı oluşturulabilir ve atanabilir ve Telegram, kullanıcıları başlatmak için bazı örneklerle kendi Bildirim Sesleri kanalını kurdu.

Sürekli olarak bildirimlere boğulmak istemeyenler için bu güncelleme ayrıca özel sessize alma süreleri de sunuyor. Telegram kullanıcıları, önceden tanımlanmış süreler boyunca sohbetleri geçici olarak sessize alabiliyorlardı, ancak artık bildirimleri belirli bir özel süre için duraklatmak da mümkün.

Her sohbete, uyarıları değiştirmek için, kullanıcıların bildirimleri sessizce almak için Sesi Devre Dışı Bırak seçeneğini veya bildirimleri tamamen kapatmak için Sesi Kapat seçeneklerinden birini seçebilecekleri basitleştirilmiş bir menü verilmiştir.

Bu güncellemenin başka bir yerinde Telegram, iOS'ta uygulama içi mesaj çevirisini iyileştirdi, telefon numaralarını değiştirmek için yeni bir arayüz ekledi ve "Hareket eden yiyecekler" kategorisi de dahil olmak üzere daha fazla animasyonlu emoji attı.

Diğer daha incelikli değişiklikler ve Telegram arayüzündeki iyileştirmeler hakkında daha fazla ayrıntı geliştiricilerin blogunda bulunabilir. Telegram sürüm 8.7 şimdi ‌‌iPhone‌‌ ve ‌‌iPad‌‌ için App Store'da mevcuttur.