Svolt Energy, araçların 1.000 km'den fazla menzile ulaşmasını sağlayacak katı hal pil hücreleri geliştiriyor

Svolt Energy, araçların 1.000 km'den fazla menzile ulaşmasını sağlayacak katı hal pil hücreleri geliştiriyor

Contemporary Amperex Technology Co Ltd (CATL, SHE: 300750) ile bir davayı henüz çözen Svolt Energy, katı hal pil geliştirmedeki yeni gelişmeleri duyurdu.

Şirket bugün yaptığı açıklamada, Svolt Energy'nin tamamen katı hal pil laboratuvarının Çin'in ilk 20Ah sınıfı sülfit tamamen katı hal prototip hücrelerini geliştirdiğini duyurdu.

350-400 Wh/kg enerji yoğunluğuna sahip hücre serisi, şirkete göre iğne deliği ve 200°C sıcak kutu deneylerini de içeren testleri başarıyla geçti.

Svolt Energy'ye göre, hücreler seri üretildikten sonra, elektrikli araçların tek bir şarjla 1.000 kilometreden fazla bir menzile ulaşmasına izin verebilirler.

Svolt Energy, seçtiği sülfür teknolojisi yolunun endüstri tarafından geliştirilmesi "cehennem kadar zor" olarak tanımlandığını, ancak şirketin artık katı hal elektrolit malzemelerinin kilogram ölçekli sentezine, katı hal elektrolit filmlerinin sürekli hazırlanmasına, katı hal elektrolit filmlerinin montajına sahip olduğunu söyledi. tamamen katı hal yumuşak paket hücreleri ve sahada yeni ekipman geliştirme yetenekleri.

Şimdiye kadar şirket, sülfit katı hal piller alanında 93 buluş patenti de dahil olmak üzere 109 patent başvurusunda bulundu.

Lityum pillerin yükseltilmiş bir versiyonu olarak katı hal piller, enerji yoğunluğu, şarj hızı, güvenlik, çevrim ömrü ve hücrelerin termal yönetimi açısından sıvı lityum pillerden daha iyidir ve yeni nesil gelişmiş pil teknolojisi olarak görülmektedir.

NIO (NYSE: NIO, HKG: 9866, SGX: NIO), 9 Ocak 2021'de NIO Day 2020 etkinliğinde amiral gemisi sedanı NIO ET7'yi tanıtırken katı hal pilleri tartışmanın ön saflarına getirdi. Model, gelecekte 1.000 km'lik NEDC menzili sağlayan 150 kWh'lik bir pile sahip olacak.

27 Mart'ta Beijing WeLion New Energy Technology, NIO'ya yarı katı hal pil tedarikçisi olduğunu doğruladı.

Katı hal pil tedarikçisinin baş bilimcisi ve kurucusu Li Hong, WeLion'un ET7 modeline dayalı olarak tek bir şarjla 1.000 kilometre menzilli hibrit bir katı-sıvı elektrolit pil başlatmak için NIO ile birlikte çalıştığını söyledi.

Li, 150 kWh kapasiteye ve 360 ​​Wh/kg enerji yoğunluğuna sahip olan paketin bu yılın sonunda veya gelecek yılın ilk yarısında seri üretime geçmesinin beklendiğini söyledi.

Svolt Energy ve WeLion'a ek olarak, Volkswagen destekli Gotion High-tech, Mayıs ayı sonlarında, 360 Wh/kg enerji yoğunluğuna sahip üçlü bir lityum yarı katı hal pil geliştirmesinin bu yıl seri üretimde olacağını söyledi.

Özellikle, CATL, merakla beklenen CTP (hücreden pakete) 3.0 Qilin Bataryasını geçen ayın sonunda resmen açıkladı, ancak bu, aynı zamanda 1.000 km'lik bir araç menziline izin veren, kimyada değil batarya yapısında bir yenilik olmasına rağmen.

255 Wh/kg'a varan enerji yoğunluğuna sahip Qilin Bataryası, araçların 1.000 km menzile kolayca ulaşmasını sağlıyor.