Spotify Yakında Yeni Araçlarla Uygulama İçi Podcast'ler Oluşturmanıza İzin Verebilir

Spotify Yakında Yeni Araçlarla Uygulama İçi Podcast'ler Oluşturmanıza İzin Verebilir

Müzik akışı platformu Spotify, kullanıcıların podcast'leri doğrudan ana uygulamadan kaydetmesine, düzenlemesine ve yayınlamasına olanak tanıyan yeni araçları test ettiğini duyurdu.

Müzik akışı platformu Spotify, kullanıcıların podcast'leri doğrudan ana uygulamadan kaydetmesine, düzenlemesine ve yayınlamasına olanak tanıyan yeni araçları test ettiğini duyurdu. Şirket bu özelliği geçen ay Yeni Zelanda'da tanıttı. TechCrunch, bu, podcast'ler için hızlı bir çekim kaydetmek ve yayınlamak için Spotify'a ait Anchor gibi ayrı bir uygulamaya sahip olma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Giden Spotify yöneticisi ve Anchor kurucu ortağı Michael Mignano, bu özelliğin piyasaya sürüldüğünü kaydetti ve bunun, kullanıcıların "ekstra araç veya donanıma ihtiyaç duymadan" bir bölüm oluşturmasına izin vereceğini söyledi. Anchor'ı 2019'da satın aldıktan sonra ses akışı şirketine katıldı.

Spotify New Zealand tarafından yayınlanan video, bu özelliğe sahipseniz, ana ekranın alt çubuğundaki “Kütüphaneniz”in yanında bir + düğmesi göreceğinizi gösteriyor. Üzerine dokunursanız, “Podcast kaydet” veya “Çalma listesi oluştur” seçeneklerine sahipsiniz.

Podcast kaydet seçeneğine dokunduğunuzda, bir açılış ekranı ve bir klip kaydetmeye başlamak için bir kayıt düğmesi göreceksiniz. Rapora göre, tek seferde ses kaydedebilir veya ara vermek için duraklat düğmesine basabilirsiniz. Kaydı bitirdikten sonra, klibi düzenleyebilir ve önceden ayarlanmış mevcut parçalar aracılığıyla arka plan müziği ekleyebilirsiniz.

Düzenlemeden sonra bir başlık atayabilir, bölümün açıklamasını koyabilir, başka bir podcast veya şarkı etiketleyebilir ve yayınlayabilirsiniz, ekledi. Şu anda, bu aracın diğer pazarlardaki kullanıcılar için mevcut olup olmadığı ve podcast'iniz için analizlere nasıl erişebileceğiniz konusunda hiçbir ayrıntı yok.