Spotify Wrapped 2021 Yayınlandı! İşte Yılın Özeti

Spotify Wrapped 2021 Yayınlandı! İşte Yılın Özeti

Hizmetin kişiselleştirilmiş yıllık incelemesi yayınlandı. İşte ayrıntılar..

Aralık ayının başlarında, Spotify, kullanıcıların son birkaç aydaki favori sanatçılarını, şarkılarını ve podcast'lerini yeniden yaşayabilmeleri için Wrapped yıllık incelemesini yayınlıyor. Bugün hizmet, her dinleyicinin akış alışkanlıklarına göre kişiselleştirilmiş bazı tanıdık özellikler ve bir dizi yeni ekleme ile 2021 taksitini piyasaya sürüyor. Daha önce olduğu gibi, en iyi sanatçılarınız, türleriniz, şarkılarınız, podcast'leriniz ve dinlediğiniz toplam dakikalarla ilgili tüm bilgileri Snapchat, Twitter, Facebook, Instagram ve şimdiye kadar ilk kez TikTok'ta paylaşma yeteneği ile alacaksınız.

Wrapped 2021 ile Spotify, geçen yıl açıkladığı hikaye tarzı formatı bir kez daha kullanıyor. Şirket, bu kişiselleştirilmiş retrospektifi iOS ve Android'deki mobil uygulamalarına özel hale getirmeye devam ediyor. Burada, hizmetin aylarca dinlediğiniz süreye göre oluşturacağı bir dizi çalma listesiyle birlikte tüm istatistiklerinizi alacaksınız. Bunlar arasında, hizmet genelinde yılın En İyi Parçaları ve En İyi Sanatçıları listelerinin yanı sıra görünen En İyi Şarkılarınız 2021 ve Sanatçılarınız Revealed yer alıyor. Spotify ayrıca, bölümsel içerik dünyasında nelerin popüler olduğunu keşfetmenize yardımcı olmak için, 2021'in En İyi Bölümleri ve 2021'in En İyi Yeni Podcast'leri de dahil olmak üzere podcast kitaplığı için çalma listeleri derledi.

spotify-wrapped-2021-yayinlandi-iste-yilin-ozeti.jpg

Spotify, yeni özellikler açısından Wrapped story carousel'e bir "2021: The Movie" bölümü ekledi. Bu, 2021 müzik alışkanlıklarınız için etkinliğinizden şarkıları açılış kredisine, bir eğitim montajına ve teorik bir filmin dansına atar. Spotify ayrıca, "kendinden emin" ve "cesur" gibi müzik ruh hallerinize göre renkleri görüntüleyen "Ses Auranız"ı da ekledi. Hikaye bölümü, yalanı seçmeye çalışmak amacıyla en çok dinlediğiniz şeyler hakkında size üç olası gerçek sunulan bir İki Gerçek oyunu da içerir. Son olarak şirket, müziğinizi bir arkadaşınızın dinleme etkinliğiyle karşılaştıran Blend özelliğini kullanıyor. Wrapped için Blend, ortak noktaları göz önünde bulundurarak tanıdığınız biriyle yayın yılınızı analiz eder.

Wrapped'in yanı sıra Spotify, 2021 için platformdaki en popüler sanatçıları da açıkladı. Bad Bunny, bu yıl 9,1 milyardan fazla dinlenerek üst üste ikinci yıl boyunca dünya çapında en üst sırada yer aldı. Olivia Rodrigo'nun "drivers license" ve SOUR, sırasıyla dünyanın en iyi şarkısı ve en iyi albümü oldu. Ve çok sarsıcı olmaması gereken bir keşif: Spotify'a özel Joe Rogan Experience, hem dünya çapında en iyi podcast oldu.

Wrapped'in 2021 sürümü, bugün Spotify'ın iOS ve Android uygulamalarında tüm kullanıcılara sunuluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.