Spotify, Uygun Fiyatlı Aboneliği Test Ediyor

Spotify, Uygun Fiyatlı Aboneliği Test Ediyor

Dünyanın en büyük müzik akışı hizmeti, reklamları koruyan ancak size saatte sonsuz atlama sağlayan ve bir albümdeki veya oynatma listesindeki belirli şarkıları seçmenize olanak tanıyan aylık 0,99 dolarlık bir planı test ediyor.

Akış hizmetleri, ücretsiz kullanıcıları ödeme yapan müşterilere dönüştürmek için daha ucuz abonelik planlarını benimsiyor. Dün bir YouTube Premium Lite teklifinin haberini takiben Spotify, daha ucuz bir katmanı onaylayan en son yayıncı oldu. Dünyanın en büyük müzik akışı hizmeti, reklamları koruyan ancak size saatte sonsuz atlama sağlayan ve bir albümdeki veya oynatma listesindeki belirli şarkıları seçmenize olanak tanıyan aylık 0,99 dolarlık bir planı test ediyor. The Verge testini onaylayan Spotify, dinleme deneyimi üzerinde daha fazla kontrol karşılığında sizi reklamlara katlanmaya ikna edebileceğini umuyor.

Şu anda, ücretsiz kullanıcılar saatte yalnızca altı parça atlayabilir ve albümlerde ve çalma listelerinde karıştırılmış şarkıları dinlemek zorunda kalırlar. Justin Bieber'ı duymaktan bıktıysanız veya sadece yeni bir Billie Eillish parçasını tekrarlamak istiyorsanız bu bir serseri. Bu teşviklere rağmen, ayda yalnızca 0,99 ABD doları olsa bile, insanların reklam destekli bir hizmet için ödeme yapmalarını sağlamak hala büyük bir istek. Özellikle de ücretsiz olarak almaya alıştıklarında. Sonra tekrar, Hulu ve HBO Max gibi video yayıncıları ya başarılı bir şekilde yaptı ya da yapmaya çalışıyor.

Risk, Spotify'ın 365 milyon abonesinin 165 milyonunu oluşturan mevcut premium kullanıcı tabanını yiyebilmesidir. Geriye kalan 200 milyon kullanıcıyı ödeme yapan üyelere dönüştürmek buradaki amaç açıkçası. 0,99 dolarlık düşük fiyatın bu geçişi kolaylaştırmaya yardımcı olması olabilir. Spotify planı daha fazla kullanıcıya genişletirse kumarın işe yarayıp yaramadığını öğreneceğiz.