Spotify Kendi Orijinal Podcast Stüdyosunu Kapatacak

Spotify Kendi Orijinal Podcast Stüdyosunu Kapatacak

Spotify, kendine ait Podcast stüdyosunu kapatacağını duyurdu.

Birçoğunuzun muhtemelen bildiği gibi, Spotify son yıllarda sürekli büyüyen podcast endüstrisine yatırım yapıyor. Buna rağmen, 9to5Mac şimdi müzik akışı hizmetinin şirket içi podcast Studio 4'ü kapatmaya karar verdiğini bildiriyor.

Spotify Studio 4 şimdi bilinmeyen nedenlerle kapanıyor

Görünüşe göre Spotify şimdi Studio 4'te çalışan çalışanlarına 21 Ocak'tan sonra kapanacağını söylemiş. Dissect ve Chapo: Kingpin on Trial gibi orijinal şovlar Studio 4'te üretildi. Neyse ki bu tek program değil. şirketin sahibi olduğu podcast stüdyosu; ancak, büyük stüdyo satın alımlarından önce yarattığı ilk şirket içi stüdyoydu.

Studio 4'te çalışanlardan bazıları başka pozisyonlara atanırken, talihsiz bazıları şirkette başka bir işe başvurma seçeneği ile işten çıkarıldı. Spotify şu ana kadar Studio 4'ü neden kapattığına dair bir neden vermedi, ancak bildirilen bir dahili not, bunun şirketin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olmak için yapıldığını belirtti. Ayrıca Spotify'ın iç notta verdiği kapatmanın bir başka nedeni de kurum genelinde "daha etkili işbirliğini kolaylaştırmak"tı.

Bildirildiğine göre, etkilenen çalışanlar oldukça şaşırdı ve bazıları haberi oldukça üzücü buldu.

Şu an için Studio 4'te üretilen Spotify şovlarına ne olacağı belli değil, ancak hepsi terk edilmeyebilir. Örneğin, Dissect Podcast'i iptal edilmeyecek ve şovun resmi Twitter hesabına göre Spotify'da her zamanki gibi devam edecek.

Spotify'ın podcast pazarındaki varlığı istikrarlı bir şekilde büyüyor ve geçen yıl şirket ücretli podcast abonelikleri başlattı. Son zamanlarda, podcast deneyimini kullanıcılarına zenginleştirmek amacıyla, yayın seslerini kolayca podcast'lere dönüştürecek teknolojiye sahip bir firmayı da satın aldı.