Spotify HiFi Özelliğini Süresiz Olarak Erteledi!

Spotify HiFi Özelliğini Süresiz Olarak Erteledi!

Spotify HiFi, şirketin 'paylaşacak zamanlama ayrıntıları' olmadığını söylediği için süresiz olarak ertelendi.

Spotify, yeni bir Spotify HiFi katmanı sunma planlarını ilk olarak geçen yılın Şubat ayında duyurarak, 2021'in sonunda "belirli pazarlarda" piyasaya çıkacağını söyledi. Geçen ay bahsettiğimiz gibi, Spotify HiFi hala hiçbir yerde bulunamıyor. bu süre geldi ve geçti. Şimdi ise şirket konuyla ilgili yeni bir "güncelleme" yaptı ve pek umut vermiyor.

Spotify Topluluğu web sitesindeki yeni bir başlıkta, Spotify kullanıcıları, şirketin HiFi sözünü yerine getirememesiyle ilgili hayal kırıklıklarını ifade etmeye devam etti. Yanıt olarak, Spotify, mümkün olduğunda kullanıcılara bir güncelleme sağlayacağına söz verdi, ancak şu an itibariyle, Spotify HiFi'nin lansmanı ile ilgili olarak duyurulacak herhangi bir zamanlama ayrıntısına sahip değil.

Şirketten tam yanıt:

HiFi kalitesinde sesin sizin için önemli olduğunu biliyoruz. Aynı şeyleri hissediyoruz ve gelecekte Premium kullanıcılara bir Spotify HiFi deneyimi sunmaktan heyecan duyuyoruz. Ancak henüz paylaşacağımız zamanlama ayrıntılarına sahip değiliz.

Elbette elimizden geldiğince sizi burada güncelleyeceğiz.

Yine Spotify, başlangıçta HiFi özelliğinin 2021'in sonundan önce başlayacağını ve bunun Spotify Premium aboneleri için ek bir maliyet eklentisi olacağını söylemişti.

Spotify kullanıcıları, açıkça ve haklı olarak, şirketin Spotify HiFi lansmanında sessiz kalmasından dolayı hüsrana uğruyor. Sorun, Apple Music'in geçen yıl Uzamsal Ses ve Kayıpsız desteği eklemesiyle daha da kötüleşti.

Ek olarak, bu özelliklerin her ikisi de Apple Music aboneleri tarafından ek ücret ödemeden kullanılabilir. Spotify başlangıçta Spotify HiFi'nin Spotify Premium aboneleri için ek bir maliyet olacağını söylemişti, ancak Apple bu özelliği ücretsiz olarak eklediğinde planlarını değiştirmek zorunda kalmış olabilir.

Ekosisteminin entegrasyonunu daha da güçlendiren Apple'ın bu yıl içinde kablosuz Kayıpsız oynatmayı destekleyen yeni AirPods Pro 2'ye sahip olduğu söyleniyor. Bu muhtemelen Spotify'ın işin donanım tarafına sahip olmadığı için rakip olamayacağı bir özellik olacaktır.