Spotify artık herkesin Anchor aracılığıyla video podcast yayınlamasına izin veriyor

Spotify artık herkesin Anchor aracılığıyla video podcast yayınlamasına izin veriyor

Spotify yaratıcıları artık platforma video podcast'ler yükleyebilecekler. ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki tüm içerik oluşturucular bu özelliği kullanabilir. Spotify'ın podcast oluşturma aracı olan Anchor'ı kullanarak, bir video podcast'i sesli olduğu kadar yayınlamak da kolaydır.

Video podcast'ler, yerleştirmelerin yanı sıra Spotify'ın abonelik özelliğiyle de çalışır - içerik oluşturucular, performansları hakkında fikir edinmek için videoya özel analizleri görüntüleyebilir. Anketler ve Soru-Cevap gibi etkileşimli podcast özellikleri de vardır.

Spotify'ın basın açıklaması, uzaktan kayıt için bir platform olan Riverside ile yeni ortaklığından da bahsediyor. Bir Riverside entegrasyonu ile podcast yayıncıları kaliteli video içeriğini ücretsiz olarak kaydedebilir ve yayınlayabilir. Anchor, programlarının video sürümlerini hiç yüklememiş kullanıcılar için bir toplu değiştirme aracına sahiptir, böylece mevcut sesli bölümleri video sürümleriyle kolayca değiştirebilirsiniz.

Spotify, neredeyse iki yıldır kademeli olarak video podcast'lerini test ediyor. Birçok içerik oluşturucu, programlarının video formunu YouTube'a yüklese de, bu, çalışmalarını görselleştirmek için atılması gereken bir adım daha azdır. Bu YouTube için ne anlama geliyor? Orada video podcasting'de önemli bir değişiklik yapmayabilir, ancak gözle görülür sonuçlar için bekleyip görmemiz gerekecek.

Bu özellik bugünden itibaren kullanılabilir ve gelecekte daha fazla ülkeye sunulacaktır.