Spotify, açıklanmayan bir bedel karşılığında Wordle benzeri Heardle'ı satın aldı

Spotify, açıklanmayan bir bedel karşılığında Wordle benzeri Heardle'ı satın aldı

Spotify, Wordle benzeri Heardle'ı satın aldı, yani artık yalnızca belirli ülkelerde mevcut.

Web oyunu, Wordle'ın ardından popülerliğe yükseldi ve oyuncuların pop şarkılarının girişini saniye saniye tahmin etmelerini sağladı.

Daha önce Soundcloud tarafından destekleniyordu, ancak şimdi İsveçli müzik akışı platformu Spotify oyunu satın aldı.

Satın almanın detayları (ve maliyetleri) açıklanmadı.

Ancak, Heardle şu anda yalnızca İngiltere, ABD, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'da mevcut, yani diğer ülkelerden oyuncular artık Spotify'dan "Heardle bulunduğunuz yerde mevcut değil" mesajıyla karşılanıyor.

Oyun gelecekte diğer ülkelerde kendi ana dillerinde piyasaya sürülecek.

Oyuncu serilerinin de transferle birlikte ortadan kalktığı bildirildi. Bu, Spotify'ın "oyunun görünümü ve verdiği his aynı kalacak ve herkes için ücretsiz oynamaya devam edeceğini" belirten bir açıklamasına rağmen.

Spotify yaptığı açıklamada, "Heardle'ı bir trivia oyunundan daha fazlası olarak görüyoruz" dedi. "Aynı zamanda müzikal keşif için bir araçtır."

Spotify'ın küresel müzik başkanı Jeremy Erlich, "Müzik keşfini geliştirmek ve sanatçıların yeni hayranlara ulaşmasına yardımcı olmak için her zaman yenilikçi ve eğlenceli yollar arıyoruz" dedi.

"Heardle, milyonlarca hayranı bildikleri ve sevdikleri şarkılarla ve yeni şarkılarla buluşturmanın gerçekten eğlenceli bir yolu olduğunu kanıtladı... ve en iyi müzik bilgisine sahip olmak konusunda arkadaşlarıyla rekabet etmenin bir yolu. Çıkışından bu yana, oyun hızla sadık bir takipçi kitlesi oluşturdu ve Spotify ekosistemindeki etkileşimi derinleştirme planlarımızla uyumlu."

CEO Daniel Ek'in Haziran ayında yaptığı Yatırımcı Günü açıklamalarında belirttiği gibi, şirket müzik keşfini ikiye katlıyor.

Bu arada, New York Times yakında Wordle oyuncularının serilerini birden fazla cihazda sürdürmelerine izin verecek.