Sosyal Medya Reklamcılığı Büyüme Tahmini Belirsiz Ekonomik Ortamda %18'den %11'e Düşüyor

Sosyal Medya Reklamcılığı Büyüme Tahmini Belirsiz Ekonomik Ortamda %18'den %11'e Düşüyor

Sosyal medyada reklamcılık büyük bir sektöre dönüştü ve çoğu tahmin bu yıl yarım trilyon doları geçeceğini tahmin ediyor. Bu tahminler, sosyal medya reklamcılık endüstrisinin 2022'de yaklaşık 534 milyar dolar gelir getireceğini ve bu da toplam reklam endüstrisinin yaklaşık üçte ikisini veya kesin olarak %65'ini oluşturduğunu gösteriyor. Bu sektörün görebileceği büyüme oranı için ilk tahminler oldukça yüksekti, ancak durum böyle olmasına rağmen son zamanlarda azaldı.

Tüm bunlar söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, sosyal medya reklamcılığının büyüme oranı için ilk tahminin %18 olduğunu ve Magna'nın bunu %11'e revize ettiğini belirtmek önemlidir. En büyük iki bölge olan ABD ve Çin'deki pazar doygunluğu, burada daha fazla büyümenin gerçekleşmesini engelleyebilecek türden bir şey olduğu için burada oynayacak bir rol var.

İzleyici doygunluğu burada önemli bir faktördür, ancak bütçedeki durgunluk, sosyal medya reklamcılığının büyüme oranlarını engelleyebilecek başka bir şeydir. Apple ayrıca, varsayılan olarak devre dışı bırakma ayarı, reklamverenlerin ve geliştiricilerin gelir akışlarını doldurmak için üçüncü taraf izleme kullanmasını engellediğinden, azalan büyüme oranlarına da katkıda bulunuyor.

Bununla birlikte, Netflix gibi büyük akış platformları, reklam destekli katmanları daha düşük bir abonelik oranında sunarak mücadeleye giriyor ve bu, 2022'de gelirleri artırmaya ve büyümeyi sürdürmeye yardımcı olabilir. Yine de, bu sektör için düşen büyüme tahmini, küresel durgunluğun şimdi olduğunu gösteriyor. tamamen devam ediyor ve her türlü sektörü etkiliyor.

Pazardaki tüketim eksikliği ve yüksek doygunluk oranları sektöre kısa vadede birçok büyüme yolu bırakmıyor. Piyasanın kendini düzeltmesi en az bir yıl alabilir, bu süre zarfında beklenenden daha düşük büyüme, aksi takdirde meydana gelebilecek ve önümüzdeki yıllarda gerçekleşebilecek olan negatif büyüme oranlarından daha iyi olduğu için olumlu bir işaret olarak görülecektir.