Sony artık reklam destekli oyunlara da bakıyor

Sony artık reklam destekli oyunlara da bakıyor

Bu, Microsoft'un reklam satışlarını araştırdığı söylendikten günler sonra geldi.

Microsoft, oyunlara daha fazla reklam yerleştirmeyi umut eden tek konsol üreticisi olmayabilir. İçeriden bilgi kaynakları (alt. gerekli), Sony'nin özel bir pazar yeri aracılığıyla oynaması ücretsiz PlayStation oyunlarında reklam satacak ve bunlara reklam yerleştirecek bir girişimi test ettiğini söylüyor. Bu, reklam panolarını ve diğer çevresel reklamları, ayrıca karakter görünümlerini ve benzer koleksiyon öğelerini de içerecektir.

Bazı detayların değişmekte olduğu bildiriliyor. Bahşiş verenler, Sony'nin herhangi bir reklam gelirinden bir pay alıp almayacağından emin olmadığını ve bunun yerine stüdyolardan veri için ödeme yapmasını isteyebileceğini iddia etti. Bununla birlikte, PS5 yaratıcısı, birlikte çalıştığı reklam teknolojisi şirketlerini tarama konusunda "katı" görünüyor ve e-posta adresleri gibi kişisel bilgilerin toplanmasına izin vermiyor.

Sızıntı doğruysa Sony'nin PlayStation reklam programını 2022'nin sonuna kadar başlatacağını söylüyor. Şirketten yorum yapmasını istedik.

Söylenti, Microsoft'un çok benzer bir strateji planladığının söylenmesinden sadece bir hafta sonra geldi. Amaç basit olurdu: geliştiriciler için oyun içi reklamlar yerleştirmek ne kadar kolaysa, oynaması ücretsiz oyunlar yayınlama olasılıkları da o kadar yüksek olur. Bu, bariz ürün eklentileri görmek istemeyen oyuncuları rahatsız edebilirken, şirketlerin ücretli görünümlere, sezon geçişlerine ve diğer kapılı içeriğe çok fazla güvenmeyen, oynaması ücretsiz oyunlar yayınlamasına da yardımcı olabilir.