Softonic incelemesi: 2022'de yazılım indirmek için yasal bir web sitesi mi?

Softonic incelemesi: 2022'de yazılım indirmek için yasal bir web sitesi mi?

Yeni teknolojiler, dünya nüfusunun çoğunluğu için günlük yaşamın bir parçasıdır. İster iş ister eğlence için olsun, İnternet mümkün olan en büyük bilgi kaynağıdır ve müzik dinlemekten film izlemeye, oyun oynamaya, kıyafet, yiyecek satın almaya vb. kadar her şeyi yapabileceğiniz geniş bir platform ağıdır.

Bu platformlar her gün binlerce kullanıcı tarafından farklı amaçlarla kullanılmakta, birçok kişi gün geçtikçe internette gezinmekte, dolayısıyla bilgi alışverişi miktarı da oldukça fazladır. Birçok kullanıcı, bu makalede gündeme getirilen aynı soruyu kendilerine soruyor: İnternette gezinmek güvenli mi? Hangi web sitesinden içerik indirdiğinizi bilmek ne ölçüde önemlidir?

Yasal ve güvenli indirme platformları var, ancak ağa bağlandığınız elektronik cihazın işletim sistemini riske atan birçok başka platform da var. İlk durumda, uzun yıllar internet varlığına sahip güvenli, yasal bir indirme platformu olan Softonic'ten bahsetmeye değer.

Softonic.com, kullanıcılar için güvenlidir ve sahtekarlığı, elektronik cihazlara virüs ve kötü amaçlı yazılımların girmesini önlemek ve sonuçta her kullanıcının bilgisayarında, tabletinde, dizüstü bilgisayarında veya dizüstü bilgisayarında saklanan kişisel verilerin güvenliğini ve korunmasını garanti etmek için belirli mekanizmalara sahiptir.

Bu mekanizmalar ayrıca, platformda yayınlanacak ve kullanıcıyı indirme noktalarına yönlendiren tüm bağlantıların +50 antivirüsten önceden taranmasına da dayanmaktadır. Bu mekanizma, ağa bağlı cihazdaki dosyalara bulaşabilecek kötü amaçlı yazılım, virüs veya kötü amaçlı içerik içermediğinden emin olmak için tüm bağlantıları ve indirme içeriğini otomatik olarak kontrol eder.

Softonic ayrıca ekranların arkasında, tehditleri, şüpheli içeriği vb. engellemek için bağlantıları ve bağlantılara bağlı tüm indirilebilir içeriği kontrol eden bir insan ekibine sahiptir. Başka bir deyişle, bir bağlantıya virüs bulaşırsa, otomatik olarak engellenir ve kullanıcı bilgilendirilecektir.

Unutulmamalıdır ki, bir bağlantı şüpheli olduğunda veya kötü amaçlı içerik barındırdığı bilindiğinde, platformun güvenlik mekanizmaları onu otomatik olarak engelleyecek veya sorunu kullanıcıya bildirecektir. Bir yandan indirme bağlantısının bir tür kötü amaçlı yazılım içerdiği için engellendiğini, diğer yandan bağlantının engellenmediğini ancak bir virüs içerdiğinden şüphelenildiğini bildiren üç farklı mesaj görünebilir ve bu nedenle kullanıcı indirme işlemine devam etmeniz önerilmez ve son olarak, indirme işleminin herhangi bir kötü amaçlı yazılım saldırısı içermediğine dair bildirim. Bu, indirmenin gerçekleştirilemeyeceği anlamına gelmez, yalnızca kullanıcının indirme için yönlendirildiği sayfanın muhtemelen farklı olacağı anlamına gelir.

Bu anlamda, internette uzun yıllara dayanan deneyimi ve oyunlardan uygulamalara ve yazılımlara kadar her türlü içeriği kötü amaçlı içerik konusunda endişelenmenize gerek kalmadan indirebileceğiniz geniş bir bağlantı kataloğu ile tamamen güvenli ve güvenilir bir indirme platformudur. .

Kısacası, kullanımı kolay ve kullanmak için önceden talimat veya kullanım kılavuzu gerektirmeyen çok sezgisel bir indirme platformudur. Kullanıcılar sadece birkaç tıklamayla ilgilendikleri içeriği indirebilirler.

Son olarak, Softonic'in her geçen gün bu platformun daha iyi çalışmasına ve gelişmesine yardımcı olan geniş bir topluluğa sahip olduğunu belirtmekte fayda var.