Snapchat, 'Ses Oluşturucu Fonu'nu Başlatarak Gelişmekte Olan Sanatçılara Daha Fazla Destek Sağlamak İstiyor

Snapchat, 'Ses Oluşturucu Fonu'nu Başlatarak Gelişmekte Olan Sanatçılara Daha Fazla Destek Sağlamak İstiyor

Snapchat, daha fazla tanınmayı hak ettiğini düşündüğü çok sayıda müzik sanatçısına destek sağlama arayışında. İşte bu yüzden uygulama, bu tür yeteneklerin çalışmalarını sergileyebileceği ve aynı zamanda ödüllendirilebileceği bir platform sağlıyor.

Tüm fikir, büyük bir içerik oluşturucu grubuna, yakında Snap'lerine de dahil edilebilecek ses yüklemeleri yoluyla ün kazanmaları için harika bir şans vermektir.

Uygulamanın ilk olarak 2020 yılında Sounds girişimini başlattığını gördük ve bu, platform kullanıcılarına müzik parçalarını gönderilerine dahil etme şansı veriyor.

Geçtiğimiz iki yıl içinde, farklı plak şirketleri ile yapılan anlaşmalar sayesinde lisanslı daha fazla ses parçası ekleyerek çileyi zamanla genişlettiğini gördük.

Aynı zamanda uygulama, solo sanatçılara müzik içeriklerini DistroKid aracılığıyla yükleyerek gelişme şansı da veriyor. İnsanlara, ihtiyaç duydukları harika türde bir teşhiri elde ederken, izleyicileriyle daha fazlasını geliştirmeleri için bir yol vermenin başka bir harika yolu.

Yeni Sesler Fonu, yine bu özelliğin kaç kullanıcının ilgisini çektiğine bağlı olarak bol miktarda finansmanla birleştiğinde bu fikri genişletmeye hazırlanıyor.

Yaratıcıların alabileceği, şaşırtıcı bir değere 100.000 $ 'a kadar çıkan hibeler var. Bu açıkçası, uygulamadaki içeriklerinden en fazlasını sağlayan en iyi Ses sanatçıları içindir.

Şirket ayrıca, Popular Sounds'un uygulamanın Snapchat Lensleri aracılığıyla ve hatta Spotlight'a dahil olma şansını nasıl elde edeceğini de açıkladı. Bu şekilde, hedef kitlelerine bolca maruz kalmaları zorunludur.

Firmanın müzik direktörü olan Ted Suh, yükselen ve solo sanatçıların ana hedefleri olduğunu ve bu yeni fikirden en iyi şekilde yararlanmalarını istediklerini belirtti.

Doğru türde finansman ve dahil olan içerik oluşturuculardan en iyi destekle, tüm fikir böyle çalışkan yeteneklerin güçlendiğini hissettirmektir. Üstelik bu, uygulamanın çok yakında gerçekleştirmeyi umduğu bir hayal.

Geçen yıl, teknoloji devi Meta'nın aynı ortakları dahil ederek benzer bir girişim başlattığını gördük. Ardından, farklı sanatçıları öne çıkmaya ve ses içeriklerini uygulamada paylaşmaya teşvik eden SoundOn adlı benzer bir sürücüye sahip olan TikTok'umuz var.

Yeni Ses Fonu'nun harika bir başlangıç ​​olduğunu düşünüyoruz, ancak bunun ne kadar başarılı olduğunu yalnızca zaman söyleyebilir.