Snapchat, kullanıcıları için kullanışlı Ebeveyn Kontrolü özelliğini kullanıma sunmayı planlıyor

Snapchat, kullanıcıları için kullanışlı Ebeveyn Kontrolü özelliğini kullanıma sunmayı planlıyor

Son raporlara göre Snapchat, Snapchat CEO'su Evan S. tarafından tanımlandığı gibi, ebeveynlerin çocuklarının Snapchat'teki etkinliklerine göz kulak olmalarını sağlayacak en yeni ebeveynlik dostu özelliğini test ediyor. Bu özellik, çocukları sosyal dünyada öne çıkarken ebeveynlere daha fazla rahatlık sağlar.

Son zamanlarda NewFronts Reklam Sunumu'nda Snapchat, yirmi ülkeye ait 13 ila 34 yaş arasındaki genç nüfusun yaklaşık %75'inin Snapchat kullanıcısı olduğunu ve ABD'nin Z Kuşağının %80'inin bu videoda gösterilen bir videoyu, hatta daha fazlasını gördüğünü kaydetti. başvuru.

Ürün istihbarat organizasyonu Watchful, TechCrunch'a, bu yeni Family Center Snap'in çocukların kiminle konuştuğunu ve 7 güne kadar izlediklerini takip etmede faydalı olacağını garanti eden özelliği hakkında da bilgi verdi.

Snap'in arkadaş listesi gizli olsa bile bu özelliği sunan sosyal medya uygulamaları arasında sonuncusu olduğunu belirtmekte fayda var. Bundan önce, birçok sosyal medya uygulaması, uygulamalarını çocuk koruma özellikleriyle geliştirdi.

2020 yılından bu yana Aile Eşleştirme başlığı altında özelliklerini sürekli yenileyen TikTok uygulamasını kendi uygulaması içerisinde örnek alabiliriz. Bu gelişme, ebeveynlerin çocukları için Snap uygulamasının ayarlarına yardımcı olmak için hesaplarını çocuklarıyla eşleştirmelerini sağladı. Youtube ayrıca bu özelliği deneme için geçen yıl Instagram'dan biraz erken tanıttı, bu da bu yenilikçi özelliği ortaya çıkardı ancak Mart ayı sonlarında herkese açık hale getirdi.

Snapchat'in ebeveynlik özelliğine geri dönersek, ebeveynler artık mesajlarını değil, arkadaşlarının adlarını görebilir. Bu, çocukların dengeli mahremiyetini sağlar ve ayrıca ebeveynlere faaliyetlerinin kontrollü görünürlüğünü sağlar.

Watchful firmasının paylaştığı ekran görüntüleri, bu özelliğin henüz çalışma aşamasında olduğunu ve henüz deneme için uygulanmadığını veya canlı yayına alınmadığını gösterdi. Uygulamanın özelliği Snap'in eski sürümünde gösterildiği için de değişebilir.

Snap uygulamalarının çalışması biraz farklıdır. Gençlerin herkese açık profiller oluşturmasına izin vermez. Arkadaş olmak isteyen her iki kullanıcı da sohbete başlamak için birbirlerinin arkadaşlık isteklerini kabul etmelidir. Ayrıca hesaplar ne arkadaş öneri listesinde görünür ne de arama çubuğundan hesaplarını arayabiliriz. Dolayısıyla bu özellikler, halihazırda kontrol edilen ebeveyn kontrolü için ayrı bir özelliğin kullanıma sunulmasını gerektirmez.

Ayrıca, şirketin bu yeni özelliği başlattığını açıklayan önceki açıklamasının aksine, Snapchat şimdi yeni Ebeveyn Kontrolü özelliğinin sağlanan ekran görüntüleri hakkında herhangi bir şey söylemeyi reddetti.