Snapchat çift kamera desteği alıyor

Snapchat çift kamera desteği alıyor

Snapchat, bu Pazartesi (29) kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir özelliğin gelişini resmileştirdi. Bu, ister video ister fotoğraf kaydederken ön ve arka kameraları aynı anda kullanarak görüntü yakalamayı mümkün kılan çift kamera işlevidir.

İlk olarak mesajlaşma uygulamasının iOS sürümünde bulunan araç, şirkete göre "hafızanın bir parçasıyken dokunaklı anları yakalamanın yaratıcı bir yolu". Müzik festivallerinde ve tariflerin hazırlanmasında, kullanıcının tepkisini gösteren ve aynı anda kaydedilen veya fotoğraflanan sahneyi gösteren kayıtlar kullanım olanaklarından bazılarıdır.

Snapchat'in çift kamerası, içerik oluşturmak için dört düzen seçeneği içerir: yatay, dikey, kırpma ve resim içinde resim. Ayrıca hikayelerde olduğu gibi müzik, çıkartma ve filtrelerin eklenmesiyle prodüksiyonları artırmak mümkün.

Yeni mesajlaşma özelliği, desteklenen cihazlarda kamera araç çubuğunda bulunabilir. Simgesine dokunun ve Temmuz ayında Instagram'a eklenene benzer bir yenilik olan ve BeReal'da başarılı olan iki kat perspektif de dahil olmak üzere hikayeler, anlık görüntüler ve videolar oluşturma işlevinden yararlanın.
Yakında Android'de

Apple'ın telefonunun iPhone XS/XR ve sonraki modellerinin sahipleri, Snapchat'in çift kamera işlevine hemen erişebilecek. Haberciye göre, araç küresel olarak uyumlu telefonlarda piyasaya sürülüyor.

Android'deki uygulamanın kullanıcıları, görüntüleri ve tepkilerini aynı anda kaydetmek için biraz daha beklemek zorunda kalacak. Şirket, bir çıkış tarihi belirtmeden desteğin "önümüzdeki aylarda" Google'ın sisteminde yayınlanacağını söyledi.