Snap, Kullanıcıları İçin Snapchat+ Adlı Yeni Abonelik Özelliğini Test Etmeye Başladı

Snap, Kullanıcıları İçin Snapchat+ Adlı Yeni Abonelik Özelliğini Test Etmeye Başladı

Fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat'in ana şirketi Snap Inc, kullanıcıları için Snapchat+ adlı yeni bir abonelik hizmetini test ediyor.

Fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat'in ana şirketi Snap Inc, abonelere özel ve yayın öncesi özelliklere erişim sağlayacak Snapchat+ adlı yeni bir abonelik hizmetini test ediyor, bir Snap sözcüsü Perşembe günü onayladı.

Snap'in dahili olarak test edildiğini söylediği abonelik özelliği, Twitter biyografisine göre mobil geliştirici ve yedek mühendis olan Alessandro Paluzzi adlı bir kullanıcı tarafından Twitter'da ilk kez ortaya çıktı.

Paluzzi'nin Twitter'da yayınladığı ekran görüntülerine göre Snapchat+, bir aylık abonelik için 4,59 avroya veya bir yıl için 45,99 avroya mal olacak.

Kullanıcıların içerik hikayeleri yayınlamasına, oyun oynamasına ve Spotlight adlı TikTok benzeri bir özellikte gezinmesine olanak tanıyan Snapchat için ilk abonelik ürünü olacak.

Snapchat, kullanıcılar için uygulamanın özel ücretli bir sürümüyle ürününden para kazanmak isteyen en yeni sosyal platformdur. Twitter ve Telegram da ilgili ücretli sürümlerini onayladı. Telegram CEO'su Pavel Durov, abonelerine ek özellikler sunacak ücretli Telegram hizmetiyle ilgili detayları resmi olarak paylaştı. Benzer şekilde, Twitter'ın önümüzdeki aylarda daha fazla ülkeye açılabilecek Mavi abonelik modeli var.

Ancak bu ikisinden farklı olarak Snapchat daha genç bir kitleye hitap ediyor. Bu nedenle, Snap'in kullanıcıları rakip platformlara kaptırmadan ücretli bir ürün olma kapsamına ve uygulanabilirliğine sahip olup olmadığını görmek ilginç olacak.