Sızıntıya Göre Apple, iPhone 16 için "Pro Max "i "Ultra" ile Değiştirecek

Sızıntıya Göre Apple, iPhone 16 için "Pro Max "i "Ultra" ile Değiştirecek

iPhone 15'in piyasaya sürülmesinden sadece bir dakika sonra, Apple'ın bir sonraki harikası iPhone 16 ile ilgili dedikodular şimdiden dalga dalga yayılıyor.

Basına yeni yansıyan haberler önemli bir isim değişikliğine işaret ediyor: Apple'ın en üst düzey modeline alışılagelmiş "Pro Max" yerine "Ultra" adını vermesi bekleniyor.
iPhone 16'nın kamera modülleri Vision Pro Headset ile uyumlu olabilir

İsim değişikliği sadece göstermelik değil. Apple Ürün Blogu Muhabiri Majin Bu gibi kaynaklar iPhone 16 Ultra'nın üç yeni kompakt kamera modülü sunacağını öne sürüyor. Bunu özellikle ilginç kılan şey, bu modüllerin Vision Pro kulaklıkla uyumlu olacağının söylenmesi ve muhtemelen artırılmış gerçeklik deneyimlerini yepyeni bir seviyeye taşıyacak olması.

Pil ömrü canınızı mı sıkıyor? Artık endişelenmeyin. Standart iPhone 16 muhtemelen 120 Hz yenileme hızı ve pil tasarrufu için "milimetre dalga moduna" geçmeyi sağlayan şık bir özellik sunmayı hedefleyecek. Görünüşe göre Apple bizi daha uzun süre fişten uzak tutmak için ileriyi düşünüyor.

Bir diğer dikkat çekici nokta ise iPhone 16 Pro'da yer alacağı iddia edilen "Görünüm Düğmesi". Bu sadece Microsoft'un Surface Duo 2'de kullandığı Glance Bar'a benzemekle kalmıyor, aynı zamanda dijital değil fiziksel bir düğme. Bu, fiziksel düğmelere nostaljik bir selam ya da gelişmiş bir kullanıcı deneyimi için işlevsel bir ince ayar olabilir mi?

Daha önceki sızıntılar, iPhone 16 serisinin hem estetik hem de işlevsellik sunan sanal katı hal düğmelerinden yararlanacağını öne sürüyor. Pro versiyonun 6.3 inç ekrana ve 48 MP ana kamera ve 5X poliprizm Telefoto dahil olmak üzere etkileyici kamera yükseltmelerine sahip olması bekleniyor. Bu, gelecekteki iPhone için heyecan verici bir eklenti olacaktır. Siz ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.