Şimdi TikTok Snapchat Benzeri Hikayeleri Test Ediyor

Şimdi TikTok Snapchat Benzeri Hikayeleri Test Ediyor

TikTok, Snapchat benzeri Hikayeler özelliğini test ediyor.

Bugünlerde Facebook, Instagram, WhatsApp ve Snapchat dahil her sosyal medya platformu "Hikayeler" yapıyor. Twitter hariç her platform. Twitter, şirketin planladığı şekilde katılımı sağlamadığı için birkaç gün önce Fleets'i öldürdü. SnapChat, uygulamasında benzer bir özelliği uygulamaya başlayan TikTok'a geçmiş gibi görünüyor.

Özellik, Twitter'da birden fazla kullanıcı tarafından fark edildi ve basitçe "TikTok Hikayeleri" olarak adlandırılıyor gibi görünüyor. Bir kayanın altında yaşıyorsanız ve Hikayelerin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, konsept oldukça basittir. Otomatik olarak silinmeden önce 24 saat boyunca takipçilerinizin görebildiği içerikleri paylaşabilirsiniz. İçeriğe genellikle bir kenar çubuğu aracılığıyla erişilebilir ve takipçiler onunla etkileşim kurma yeteneğine sahiptir.

e79vjpnxsaixczq.jpg

Özelliğin şu anda test aşamasında olduğunu ve genel olarak kullanıma sunulmadığını belirtmek önemlidir. The Verge'e yaptığı açıklamada şirket şunları söyledi:

Her zaman topluluğumuza değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz. Şu anda içerik oluşturuculara yaratıcı fikirlerini TikTok topluluğu için hayata geçirmeleri için ek biçimler vermenin yollarını deniyoruz.

Şu andan itibaren, uygulamalarında bu özelliği etkinleştirmiş olan kullanıcılar, kenar çubuğundaki "oluştur" düğmesini tıklayabilir ve medya içeriğini altyazı, metin ve müzik gibi olağan fırfırlar ile paylaşabilir. Ancak şu anda TikTok üzerinden sadece videolar paylaşılabiliyor, görüntüler değil, bu platformun video öncelikli doğası göz önüne alındığında anlaşılabilir. Bu deneyin ölçeği ve genel kullanılabilirlik için olası yayın tarihi - eğer o aşamaya ulaşırsa - bilinmiyor.