Shazam, Google Chrome Uzantısı Olarak Kullanıma Sunuldu

Shazam, Google Chrome Uzantısı Olarak Kullanıma Sunuldu

Apple'ın Shazam müzik tanıma hizmeti artık chrome uzantısı olarak kullanılabilir

Apple, 2021'in sonunda, popüler müzik tanıma hizmetini kullanarak çalan şarkıları belirlemek için kullanılabilecek, Chrome kullanıcıları için sessizce yeni bir Shazam uzantısı yayınlamış gibi görünüyor.

Apple, 2017'den beri Shazam'a sahip, ancak ondan önce bile Shazam, işletim sistemi düzeyinde Apple cihazlarına yerleştirildi. Bir iPhone veya Mac'te kullanıcılar, Shazam uygulamasına ihtiyaç duymadan Siri'den çalmakta olan herhangi bir şarkıyı tanımlamasını isteyebilir.

Aynı işlevsellik, bir Kontrol Merkezi seçeneği olarak ‌iPhone‌da yerleşik olarak bulunur ve artık PC ve Mac'lerdeki Chrome kullanıcıları için kolay erişim seçeneği olarak da mevcuttur.

Kurulduktan sonra, adres çubuğunun yanından Shazam Chrome uzantısına erişilebilir ve ne çaldığını dinlemek için bir Shazam arayüzü açar. Uzantı bir şarkıyı tanıdığında, Apple Music'te çalma seçeneği açar (aboneler giriş yaparak şarkıların tamamına erişebilir).

Shazam uzantısı, Chrome kullanıcılarının tanımladıkları şarkıları takip edebilmeleri için Shazam şarkı geçmişine erişim sağlar ve ‌Apple Music‌ aboneleri için şarkı sözleri, müzik videoları ve daha fazlasını sağlar.

Apple, Shazam web sitesi dışında Shazam uzantısının reklamını yapmadı ve 9to5Google, uzantıyla ilgili sorunlar olabileceğinden şüpheleniyor. Bazı kullanıcılar için Shazam uzantısı hiç çalışmıyor gibi görünüyor. Birden fazla inceleme, uzantının hiçbir şarkıyı tanıyamadığını, ancak diğerleri için beklendiği gibi çalıştığını gösteriyor.

Apple'ın yakında Shazam Chrome uzantısında güncellemeleri olabilir ve tüm kullanıcılar için iyi çalıştığında, bunun hakkında daha fazla şey duyabiliriz.