Samsung'un Neo QLED TV'leri 4K ve 8K Modellerini Duyurdu

Samsung'un Neo QLED TV'leri 4K ve 8K Modellerini Duyurdu

Samsung'un Neo QLED TV'leri 4K ve 8K modellerinde etkileyici. İşte Özellikleri..

CES'te çok sayıda TV var, ancak bu gerçekten göze çarpıyor. Samsung, 4K ve 8K çözünürlükler arasında seçim yapma yeteneği de dahil olmak üzere, bu TV ile akla gelebilecek her türlü zili ve ıslığı dahil etmiş görünüyor.

Bir basın açıklamasında Samsung, "Yeni Neo QLED, Samsung'un kuantum mini LED teknolojisi ve tamamen yeni Şekil Uyarlamalı Işık Kontrolü sayesinde en parlaklardan en karanlıklara kadar kusursuz görseller gösterir" dedi.

Şekil Uyarlanabilir Işık Kontrolü, TV'ye çiçeklenme üzerinde daha iyi kontrol sağlar (halo etkisi). Ayrıca QLED'in parlaklık ölçeğinde bir yükseltme var. Önceki modellerde 12 bit arka ışık vardı, ancak en yeni Neo QLED 14 bit arka ışıkla geliyor. Bu, TV'ye daha doğru parlaklık sağlayarak daha sürükleyici bir deneyim yaratır.

Bir başka harika özellik de, ekrandaki resmi analiz etmek ve ana konuyu arka plandan ayırt etmek için AI kullanan Object Depth Enhancer. Bu teknoloji daha özgün bir alan derinliği yaratır.

Samsung ayrıca, şirketin “inanılmaz” olarak adlandırdığı TV'nin sesini de duyurdu. Elbette, bir soundbar veya surround ses sistemi her zaman bir TV'nin sunduğu küçük seslerden daha iyi ses sağlayacaktır, ancak Samsung bu televizyonla TV hoparlörlerini başka bir seviyeye taşımaya çalışıyor gibi görünüyor.

8K TV'nin belki de en heyecan verici yönlerinden biri, PC oyunlarını en yüksek kare hızlarında oynamak için kullanılabilen 144Hz girişlerdir. Xbox Series X ve PS5 yalnızca 120Hz'yi destekler.