Samsung'un 200 MP Kameralı Galaxy S23 Ultra'sının 48 MP Kameralı iPhone 14 Pro'dan Aylar Sonra Çıkacağı Söylentileri

Samsung'un 200 MP Kameralı Galaxy S23 Ultra'sının 48 MP Kameralı iPhone 14 Pro'dan Aylar Sonra Çıkacağı Söylentileri

Güney Koreli ETNews'e göre Samsung, 2023'ün başlarında duyurulması beklenen yeni nesil Galaxy S23 Ultra akıllı telefonunda kullanılmak üzere 200 megapiksellik bir kamera geliştirmenin son aşamasında.

Karşılaştırıldığında, iPhone 13 Pro'nun 12 megapiksel ana kamerası var, ancak iPhone 14 Pro'nun yükseltilmiş 48 megapiksel kameraya sahip olduğu yaygın olarak söyleniyor.

108 megapiksel ana kameraya sahip Galaxy S22 Ultra gibi, S23 Ultra da muhtemelen kameranın görüntü sensöründeki birden çok küçük pikselden gelen verileri tek bir "süper piksel"de birleştiren piksel gruplama kullanacak. Piksel gruplama faydalıdır, çünkü aynı görüntü sensörü boyutunu korurken bir akıllı telefon kamerasının megapikselini artırmak, genellikle daha az ışık yakalayan daha küçük piksellerle sonuçlanır.

Galaxy S22 Ultra'da, ana kamera varsayılan olarak 12 megapiksel fotoğraflar çeker ve kamera uygulamasında 108 megapiksel fotoğraflar çekmek için bir geçiş bulunur. Bu, çoğu kullanıcı için idealdir, çünkü yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çok büyük dosya boyutlarına sahip olabilir.

iPhone 14 Pro modelleri de büyük olasılıkla piksel gruplamayı kullanır. Geçen yıl bir araştırma notunda, teknoloji analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 14 Pro modellerinin sonuç olarak hem 48 megapiksel hem de 12 megapiksel çıkışı destekleyebileceğini söyledi. Kuo ayrıca 48 megapiksel kameranın iPhone 14 Pro modellerinin şu anda 4K'dan 8K video kaydını desteklemesini sağlayacağını söyledi.