Samsung, Telefonlarındaki Parmak İzi Sensörünün Daha Güçlü Olacağını Söyledi

Samsung, Telefonlarındaki Parmak İzi Sensörünün Daha Güçlü Olacağını Söyledi

Şirketin telefonları, kullanımı kolaylaştıran biyometrik sensörü tüm ekranda sunacak.

Samsung'un 2025 yılında parmak iziyle giriş yapmayı 2,5 milyar kat daha güvenli hale getirecek bir teknoloji üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

SamMobile'ın haberine göre yeni teknoloji, her seferinde bir parmak izi okuyabilen küçük bir tarayıcı kullanmak yerine, tam OLED ekranı aynı anda birden fazla parmak izini tarayabilecek hale getirecek.

Teknoloji devi bu yılın Ağustos ayında da yeni nesil ekranlar 'OLED 2.0' için Hepsi Bir Arada parmak izi algılama çözümü geliştirdiğini duyurmuştu.

Gelecekte Galaxy cihazlarını kullanan kullanıcıların parmak izlerini ekranda doğru noktaya yerleştirme konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak. OLED 2.0 ve gelecekteki Hepsi Bir Arada parmak izi tarama çözümü ile ekranın tamamı parmak izi tarayıcısı olarak kullanılabilecek.

Raporda, Samsung'un büyük olasılıkla çoklu parmak izi taraması sunan ilk OEM (orijinal ekipman üreticisi) olacağı ve sektörde liderliği ele geçireceği belirtildi.

Bu arada, geçtiğimiz hafta teknoloji devinin DIY (kendin yap) meraklıları için yeni bir 'Self Repair Assistant' mobil uygulaması üzerinde çalıştığı bildirildi.

Şirketin en yeni ticari marka başvurusu, şirketin Kendi Kendine Onarım programına ilişkin planları hakkında fikir verdi.