Samsung, müşteri verilerinin hack'te çalındığını doğruladı

Samsung, müşteri verilerinin hack'te çalındığını doğruladı

Bu Cuma (2), Samsung, Temmuz ayında gerçekleşen bir siber saldırıda müşteri verilerinin çalındığını doğruladı. Ancak şirket, ABD müşterilerini etkileyen kimlik kayıt verilerinin (Sosyal Güvenlik) veya kredi ve banka kartı numaralarının sızdırılmadığını kaydetti.

Şirketin resmi açıklamasına göre olayda şirketin sunucularından çalınan veriler arasında şunlar yer alıyor:

  1. İsim;
  2. İletişim;
  3. Doğum günü;
  4. Demografik veri;
  5. Ürün kayıt bilgileri.

Ellerindeki bu verilerle, suçlular, kimlik avı dolandırıcılıklarını önlemeye çalışmak için söz konusu müşterilerle iletişime geçebilir. Öneriler, bilinmeyen bağlantılara tıklamamayı ve şüpheliler tarafından yüklenen dosyaları indirmemeyi içerir. Samsung, davanın soruşturma altında olduğunu söyledi.

Hala detay yok

Samsung, etkilenen toplam müşteri sayısını detaylandırmadı, ancak hepsini dava hakkında bilgilendirdiğini söyledi. Şirket ayrıca "ilgili her müşteri için etkilenen bilgilerin değişebileceğini" söyledi. Şirket, söz konusu müşterilerin cihazlarının risk altında olmadığını vurguladı.

Bu yılın başlarında şirket, Lapsus$ hacker grubunun şirketten yaklaşık 200 GB hassas veriyi çalmaktan sorumlu olduğunu da doğruladı. Bunların arasında Galaxy hattındaki cihazlar için kaynak kodları vardı.