Samsung Galaxy Z Flip 3 Tanıtıldı; İşte Detaylar

Samsung Galaxy Z Flip 3 Tanıtıldı; İşte Detaylar

Samsung Galaxy Z Flip 3, büyük bir kapak ekranı ve Zırhlı Alüminyum çerçeve getiriyor

Samsung Galaxy Z Flip3 kapaklı cep telefonu, bugünkü ambalajsız etkinlikte tanıtılan ikinci katlanabilir telefon. Yeni bir tasarım ve her iki ekranda iyileştirmelerin yanı sıra, onunla aynı sahneyi paylaşan Galaxy Z Fold3 gibi, suya dayanıklılık için resmi bir IPX8 derecesi ile birlikte gelir.

Yeni başlayanlar için Flip3'ün çok daha büyük bir kapak ekranı var - 260x512 çözünürlüğe sahip 1.9” Süper AMOLED. Bu, telefonu açmadan daha fazla uygulama için bildirimler ve destek ile daha kolay kontrol ve etkileşim sağlar.

samsung-galaxy-z-flip-3-tanitildi-iste-detaylar.jpg

İç kısımdaki büyük katlanabilir panel de biraz geliştirildi - Full HD+ çözünürlüğe sahip 6,7” Dinamik AMOLED olmaya devam ediyor ancak şimdi 120Hz uyarlanabilir yenileme hızına sahip.

Kapak ekranının yanındaki çift kamera, panelin farklı renkteki kısmında LED flaş altlarında olacak şekilde artık dikey olarak sıralanmıştır. Çift atıcı, 1.4µm piksel, Dual Pixel AF ve OIS ile 12MP f/1.8 ana kameranın yanı sıra 12MP f/2.2 ultra geniş açılı kamera içerir, bu da Galaxy Flip ve Flip 5G ile aynı olduğu anlamına gelir.

Ana ekranda bir delik içine yerleştirilmiş üçüncü bir kamera var ve bu da geçen yılki modellerden taşınıyor - f/2.4 lensin arkasında 10MP sensör. Muhtemelen fotoğrafçılık açısından en dikkate değer yükseltmenin kameraların kendisiyle hiçbir ilgisi yok. Bunun yerine, daha büyük kapak ekranı, ana kamera ile selfie çekmeyi kolaylaştıracak.

samsung-galaxy-z-flip-3-tanitildi-iste-detaylar-001.jpg

Samsung Galaxy Z Flip3'ün içinde, 8 GB RAM ve 128 GB veya 256 GB hızlı UFS 3.1 depolama alanına sahip 5nm Snapdragon 888 yonga seti bulunur. Telefon hem Sub6 hem de mmWave 5G'yi destekliyor, ancak her sürümün bunlara sahip olup olmayacağını veya bazı pazarların mmWave'i kaçıracağını henüz görmedik.

Z Flip3, tıpkı Fold kardeşi gibi, dış kısmında Corning Gorilla Glass Victus ve Armor Alüminyum çerçevesiyle birlikte gelir. Samsung, telefonu önceki modele göre 1,3 mm daha kısa, 1,4 mm daha dar ve 0,3 mm daha ince yaptı, ağırlığı ise 183 g olarak değişmedi.

Samsung, Galaxy ailesinden ilk iki kapaklı modelde olduğu gibi pil kapasitesini 3.300 mAh pilde değiştirmeden tutmaya karar verdi. Ancak affedilmez bir şekilde, 2021'de 1.000 €+ bir telefonda gerçekten hayal kırıklığı yaratan 15W şarjı da korudu.
Samsung Galaxy Z Flip3, daha büyük bir kapak ekranı, Zırhlı Alüminyum çerçeve getiriyor

Galaxy Z Flip3 bir akıllı telefon olduğu kadar bir moda aksesuarı. Bu nedenle Samsung, Krem, Yeşil, Lavanta, Fantom Siyahı, Gri, Beyaz ve Pembe olmak üzere en az yedi renkte sunacak. Son üçünün Samsung.com'a özel olacağını unutmayın.

Ayrıca, daha iyi cihaz kullanımı için tutucu görevi gören metal halkalı veya deri kayışlı bir dizi renkli kılıf da bulunmaktadır. Toplam yedi adettir ve ayrıca satılacaktır.
Samsung Galaxy Z Flip3, daha büyük bir kapak ekranı, Zırhlı Alüminyum çerçeve getiriyor

Samsung Galaxy Z Flip3'ün temel 8GB/128GB bellek seçeneği Avrupa'da 1.049 € veya 949 £'a mal olurken, iki katı depolama 1.099 € veya 999 £'a mal olacak. Yine microSD yuvası olmadığı için ikincisini öneriyoruz. Ön siparişler bugün 11 Ağustos'ta başlıyor ve satışların 27 Ağustos'ta başlaması planlanıyor.