Samsung Galaxy S24 Hakkında ilk bilgiler geldi

Samsung Galaxy S24 Hakkında ilk bilgiler geldi

Samsung Galaxy S24 cihazları duyurulmamış bir Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile güçlendirilebilir.

Samsung Galaxy S24 serisinin önümüzdeki yıl piyasalarda satışa sunulması bekleniyor. Amiral gemisi serisinin de öncekiler gibi Galaxy S24, Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra olmak üzere üç modele sahip olması bekleniyor. Şirket bu yılın başlarında Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy S23+ ve Samsung Galaxy S23 Ultra'yı içeren Galaxy S23 serisini piyasaya sürmüştü. Güney Koreli teknoloji devi o zamandan bu yana bir dizi başka akıllı telefon piyasaya sürdü ve bu yılın ilerleyen günlerinde çok daha fazlasını piyasaya sürmesi bekleniyor.

SamLover tarafından hazırlanan bir rapora göre, Samsung Galaxy S24 Ultra 144Hz yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olacak. Samsung bu tarihe kadar yalnızca 120Hz'e kadar yenileme hızına sahip ekran panelleri kullanmıştı. Samsung Galaxy S23 serisinin bir parçası olan Galaxy S23 Ultra bile 120Hz yenileme hızına sahip bir ekranla geliyor. Galaxy S24 Ultra, daha akıcı animasyon ve oyun deneyimleri sunması beklenen 144Hz ekrana sahip ilk Samsung telefonu olabilir.

Rapor, Galaxy S24 serisinin diğer bazı özelliklerine de işaret ediyor. Modeller Qualcomm'un henüz duyurulmamış Snapdragon 8 Gen 3 SoC'si tarafından desteklenebilir ve UFS 4.1 depolama alanı ile donatılmış olarak gelebilir. Telefonların Android 14 tabanlı One UI 6.0'ı önyüklemesi bekleniyor. Kamera ünitelerinin, belirtilmemiş iyileştirmeler ve daha iyi yakınlaştırma özelliklerine sahip 200 megapiksel sensörlere sahip olacağı söyleniyor. Galaxy S24 serisi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadığından, tüm bu raporlar ve teknik özellikler bir tutam tuz ile alınmalıdır.

Raporda Samsung'un Galaxy S24 serisine uydu bağlantısı ekleme olasılığı da öne sürüldü. Bu yılın başlarında, Samsung'un mobil deneyim işinin başkanı TM Roh, CNET'e verdiği bir röportajda, uydu işlevselliğinin akıllı telefonlarda hala oldukça kısıtlı olması nedeniyle Samsung cihazlarında bu özelliği uygulamak için çok erken olduğunu söyledi.

Roh, "Doğru zamanlama, altyapı ve teknoloji [hazır] olduğunda, elbette Samsung Galaxy için, mobil bölümümüz için de bu özelliği benimsemeyi aktif olarak düşüneceğiz," diye ekledi.