Samsung Exynos Connect U100 UWB çipi duyuruldu

Samsung Exynos Connect U100 UWB çipi duyuruldu

Samsung, mobil, otomotiv ve Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarında kullanım için optimize edilmiş, hassas mesafe ve konum bilgisi sunan, şirketin tek haneli santimetre doğruluğu sunan ilk ultra geniş bant (UWB) yonga seti Exynos Connect U100'ü tanıttı.

Samsung 'Exynos Connect', giderek hiper bağlantılı hale gelen dünyayı kolaylaştırmak için gerekli olan UWB, Bluetooth ve Wi-Fi gibi kısa menzilli kablosuz iletişim çözümlerini birleştiren yeni bir markadır.

Samsung Exynos Connect U100

Samsung Exynos Connect U100, tek haneli santimetre ve beş derecenin altında doğruluk sağlayan varış zamanı (ToA) ve 3D varış açısı (AoA) ölçümlerinden yararlanır.

Bu, GPS'in kullanılamadığı zorlu iç mekan ortamlarında konum takibinin yanı sıra hareket eden kişilerin tam ve gerçek zamanlı takibini gerektiren AR ve VR uygulamaları için özellikle kullanışlıdır.

U100, radyo frekansı (RF), ana bant, gömülü Flash (eFlash) bellek ve güç yönetimi IP'sini tek bir çipe entegre ederek kompakt cihazlarda kullanım için ideal hale getiriyor.

Güç tasarrufu modu sayesinde U100, mobil ve otomotiv çözümlerinin yanı sıra sınırlı güç kapasitesine sahip pillerle çalışan akıllı izleme etiketleri gibi IoT cihazlarının pil ömrünü en üst düzeye çıkarabilir.

Güvenilir iletişim için U100 aynı zamanda karıştırılmış zaman damgası dizisi (STS) işlevi ve harici korsanlığı önlemek için güvenli bir donanım şifreleme motoru ile donatılmıştır.

Samsung'un Exynos Connect U100'ü, UWB ürünlerini birlikte çalışabilirlik standartlarına uygunluk açısından sertifikalandıran, endüstri liderliğindeki kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan FiRa Konsorsiyumu tarafından onaylanmıştır.

U100 ayrıca, araçlar için dijital anahtarları saklamak, doğrulamak ve değiştirmek için tasarlanmış bir standart olan Car Connectivity Consortium (CCC) Digital Key Release 3.0 ile uyumludur ve U100 donanımlı akıllı telefonların dijital anahtar bilgilerini araçlarla güvenli bir şekilde iletmesini sağlar.