Saldırıya uğrayan makinelerin çoğu Amerika ve Çin'den

Saldırıya uğrayan makinelerin çoğu Amerika ve Çin'den

Makine, ister yurtiçi ister ticari olsun, yapılan hemen hemen her türlü işin bel kemiğidir. Makine, işleri hızlandırdığı ve bu işleri yapmak için gerekli olan insan gücü miktarını azaltmaya yardımcı olduğu için ticari işin çok önemli bir yönüdür.

Hepimizin bildiği gibi Çin, icatların ve üretimin merkezidir ve kullandığımız makinelerin ve teknolojinin çoğu Çin'den gelmektedir.

Ayrıca Çin'in dünyadaki tek süper güç olmadığını biliyoruz, bu unvanı Amerika ile paylaşıyor ve bu iki ülkenin en fazla Makineye sahip olması mantıklı ve çoğu zaman makinelerde lider olmaları daha da mantıklı. Nozomi Networks tarafından yapılan araştırmaya göre, bir ülkede saldırıya uğradı.

Şirket, iki ülkeyi en çok saldıran ülkeler olarak adlandırdı, ancak her gün yapılan bu kadar çok teknolojik gelişmeyle, saldırının nereden kaynaklanabileceğini söylemenin zor olduğunu da sözlerine ekledi. Tek bildiğimiz, Los Angeles'taki bir makineye yapılan saldırının dünyanın herhangi bir köşesinden gelmiş olabileceği ya da tam tersi. (LA'den gelen veya LA'da yaşayan hiç kimse alınmaz)

Saldırıya uğrayan veya saldırı yapılan yer arasında doğrudan bir bağlantıya gerek olmadığını, çünkü dünyadaki herhangi bir sunucunun dünyadaki herhangi bir makineye saldırmak için kullanılabileceğini ve manipüle edilebileceğini söylemeye devam etti.

Bunun yerine, bir şekilde hem Amerika hem de Çin, teknoloji alanındaki başarılarının kurbanı olabilir, çünkü dünyanın en iyi sistemlerinden birine girmek, övünülecek bir şey.

Nozomi tarafından yapılan araştırma, bilgisayar korsanlarının dosyalara erişmek için kullandıkları bazı özel kimlik bilgileri olduğunu da ortaya çıkardı. Kimlik bilgileri listesi “admin” ve “root” içeriyordu ancak en çok kullanılanı “nproc” idi. Bu hisse senedi adını kullanarak, bu raporun kapsadığı altı ayda 12.000'den fazla URL hedeflendi.