Qualcomm'un ilk çeyrek geliri yıldan yıla %12 azaldı

Qualcomm'un ilk çeyrek geliri yıldan yıla %12 azaldı

Qualcomm 2023 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı, şirketin geliri aynı çeyrekte bir önceki yıla göre %12 oranında azaldı.

Şirket bu çeyrek için 9,5 milyar dolar gelir ve 2,37 dolar hisse başına kazanç açıklarken, net geliri 22,24 milyar dolara düştü.

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) bugün 25 Aralık 2022'de sona eren mali ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Qualcomm Incorporated Başkanı ve CEO'su Cristiano Amon, "Zorlu bir ortamda, QCT Otomotiv ve IoT'de yıldan yıla büyüme de dahil olmak üzere beklentilerimizle tutarlı sonuçlar elde ettik" dedi. "Dijital dönüşümü mümkün kılan farklılaştırılmış teknolojilerimize ve çözümlerimize yönelik talebi yönlendiren uzun vadeli trendler değişmedi. Yakın vadede yolumuzu bulma becerimize güveniyoruz ve çeşitlendirme stratejimizi uygulamaya odaklanmaya devam ediyoruz."

Qualcomm Incorporated Başkanı ve CEO'su Cristiano Amon, "Zorlu bir ortamda, QCT Otomotiv ve IoT'de yıldan yıla büyüme de dahil olmak üzere beklentilerimizle tutarlı sonuçlar elde ettik" dedi. "Dijital dönüşümü mümkün kılan farklılaştırılmış teknolojilerimize ve çözümlerimize yönelik talebi yönlendiren uzun vadeli trendler değişmedi. Yakın vadede yolumuzu bulma becerimize güveniyoruz ve çeşitlendirme stratejimizi uygulamaya odaklanmaya devam ediyoruz."