ProtonMail, tüm planlarda yeni markalaşma ve iyileştirmeler alıyor

ProtonMail, tüm planlarda yeni markalaşma ve iyileştirmeler alıyor

ProtonMail'den sorumlu şirket, bu Çarşamba (25) hizmetin gizlilik odaklı büyük bir yeniden yapılandırıldığını duyurdu. Değişiklikler arasında yeni bir isim, yenilenen logolar ve görseller ile platformun ücretsiz sürümü de dahil olmak üzere mevcut planlarda iyileştirmeler yer alıyor.

Uçtan uca şifreli e-posta hizmeti sadece “Proton” olarak yeniden adlandırıldı ve satılan tüm araçları tek bir ücretli pakette bir araya getirme imkanı sunacak. Önceden, kullanıcının sanal özel ağ (VPN) ve bulut depolama gibi bazı ürünlere ayrı olarak abone olması gerekiyordu.

Zaten aboneler, Proton Drive'da artırılmış depolama, daha fazla VPN bağlantısı, ek e-posta adresleri ve çok daha fazlası gibi iyileştirmelere erişebilecekler. Ayrıca, yıllık pakette aylık 9,99 €'ya (günlük fiyat üzerinden 51 R$) mal olan ve dosyaları depolamak için 500 GB alana sahip tüm hizmetleri içeren "Sınırsız" dahil olmak üzere iki yeni plan başlatıldı.


ProtonMail için şirket tarafından pazarlanan tüm hizmetleri bir araya getiren Proton.me adlı yeni bir web sitesi de mevcuttur. Eski kullanıcılar @protonmail.com e-postalarını kullanmaya devam edecek, ancak isterlerse bunları bir @proton.me adresiyle değiştirebilirler.
Ücretsiz sürümdeki iyileştirmeler

Ücretsiz ProtonMail ayrıca mevcut 500 MB'den 1 GB'a çıkan depolama kapasitesi gibi bazı iyileştirmeler de kazandı. Ancak, bu sürümde günde 150 e-posta gönderme sınırı ve en fazla üç klasör ve üç etiket kullanımı gibi kısıtlamalar vardır.

Proton Calendar, Proton VPN ve Proton Drive gibi hizmetler ücretsiz olarak sunulur, ancak aynı zamanda sınırlamalar da vardır. Örneğin sanal özel ağda, kullanıcı başına yalnızca bir bağlantı vardır ve ücretli modelde olduğu gibi uluslararası akış hizmetlerine erişim kapsamı mevcut değildir.

Son olarak Proton, web sürümü, masaüstü ve mobil uygulamalar için yeni logolar, renkler ve modern tasarımla görsel bir revizyon uyguluyor.