Proton Calendar artık şifreli etkinliklere sahip Android cihazlarda kullanılabilir

Proton Calendar artık şifreli etkinliklere sahip Android cihazlarda kullanılabilir

Proton ekibi kısa süre önce Proton Calendar'ın artık Android cihazlar için kullanılabileceğini duyurdu. Proton ürünlerinden beklediğimiz gibi, takvim teklifi etkinliklerinizi koruyan şifreleme özellikleri içerir. Proton Calendar'a bir etkinlik eklediğinizde, etkinlik adı, katılımcılar, konum, notlar ve açıklamaların tümü tamamen şifrelenir ve bu da gizliliğinizi artırır.

Proton Calendar, şifrelemenin yanı sıra, bu tür uygulamalardan beklediğiniz diğer gelişmiş özelliklere de sahiptir. Yurtdışı arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla planlama yaparken işleri kolaylaştırmak için birden fazla zaman dilimini kullanarak etkinlikler ayarlayabilir, etkinlikler için birden çok hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz, aydınlık ve karanlık modda kullanılabilir, programınızı yardımıyla ana ekranda görebilirsiniz. ve gün, program ve ay görünümü gibi farklı takvim görünümleri vardır.

Yeni ürünü tartışan Proton şunları söyledi:

“Takviminiz, kiminle tanıştığınız ve onlarla nerede tanıştığınız gibi birçok kişisel veri içeriyor. Bu bilgiler, e-postanız ve dosyalarınız ile aynı düzeyde korumayı hak ediyor, bu nedenle Proton Calendar, ProtonMail'in mesajlarınızı korumak için kullandığı aynı uçtan uca şifrelemeyle yaşam olaylarınızı koruyor."

Proton Calendar'ı kullanmakla ilgileniyorsanız, ancak zaten başka bir takvim hizmeti ayarladıysanız, Proton Calendar, mevcut takviminizi Proton Calendar'a aktarmanıza olanak tanıyan Kolay Geçiş adlı bir özelliğe sahiptir. .ics uzantılı yerel bir takvim dosyası kullanarak da içe aktarabilirsiniz.