PlayStore Uygulaması 1 Milyar İndirmeyi Geçti! Google Contacts Rekor Kırdı!

PlayStore Uygulaması 1 Milyar İndirmeyi Geçti! Google Contacts Rekor Kırdı!

Google, PlayStore'de yeni bir devrime imzasını attı. Sahip olduğu Google Contacts uygulaması 1 milyar indirmeyi geçti. Kişiler uygulaması olarak bilinen rehber uygulamasının sahip olduğu indirme sayısı çok şaşırttı. Peki Google Contacts nedir?

Google PlayStore, bu zamana kadar sayılı uygulamanın 1 milyar indirmeyi geçtiğine şahitlik etti. Ancak bu sefer ki uygulama hiç de yabancı değil. Sosyal medya uygulamalarının yanı sıra bu sefer telefon için kullanılan basit ve ihtiyaç duyulan bir uygulama ön plandaydı. Birkaç sene içerisinde 1 milyar indirmeyi devirdi. Üstelik bu uygulama direkt olarak Google'nin servisiydi. Kendi servisler milyarlarca defa indirilen Google, bu sefer de şaşırtmadı.

Google Contacts Nedir?

Google Contacts, Türkçe adıyla Kişiler uygulaması, pek çok telefonda otomatik olarak indirilmiş halde karşımıza çıkıyor. Uygulamanın işlevi ise oldukça fazla. Basit bir rehber servisi olmasına karşın diğer servislere nazaran daha etkili ve performans anlamında daha fazla tercih ediliyor.

Android Cihazlar Kullanıyor

Pek çok Android cihazda yer alan Google Contacts yani Kişiler, basit bir rehber uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Sahip olduğu rehber kapasitesiyle beraber telefon kullanıcılarının rehber işini hızlı bir şekilde halletmesiyle biliniyor. Optimize edilmiş uygulama pek çok telefonların ana rehber uygulamasından daha da işlevli. Haliyle insanlar PlayStore üzerinden bu uygulamayı aratarak indirmeyi tercih ediyor. Son zamanların belki de en hızlı yükselen uygulamaları arasında yerini aldı. Google, Kişiler uygulamasının bu kadar fazla indirileceğini tahmin etmiyordu. Ancak ihtiyaç duyulduğu için milyonlar tarafından tercih edildi. An itibariyle 1 milyar kullanıcıyı da geçti.

kisilerim.jpg

Google Uygulamaları Çok İndiriliyor

Google, yalnızca Contacts uygulamasıyla değil aynı zaman YouTube, Gmail, Drive gibi pek çok servisiyle de ünlü. Şirketin çıkardığı uygulamaların önemli bir kısmı Android telefonlarda hazır şekilde bulunuyor. Bunun yanı sıra aktif olarak da kullanılan uygulamalar olduğunu belirtelim. Böylelikle hem aktiflik hem de yüksek indirme ile pek çok rakibini geride bırakmayı başarıyor. Şirketlerle yapılan anlaşmalar gereği ve Android işletim sistemini kullanan telefon üreticileri, Google'nin uygulamalarını önyükleme yapmak zorundalar. Bu da şirketin işine geliyor. Sunulan Android işletim sistemi ve çeşitli geliştirmelerle Google kendi ürünlerinin de reklamını yapmış oluyor. Dünya üzerinde pek çok kullanıcı en az bir Google servisini düzenli olarak kullanmakta. Çünkü bir şekilde ihtiyaç duyuluyor. Mesajlaşma ve resmi yazışmalar için Gmail'in ne kadar güvenli olduğunu anlatmaya bile gerek yok. Sanal depolama için Drive tercih edilirken, YouTube ise milyarların indirdiği video ve canlı yayın izleme platformu olarak karşımıza çıkmakta.

Contacts Kullanıcıları da Şaşırdı

Google Contacts'in bu kadar çok indirilmesine Kişiler uygulamasını kullanan pek çok kişi şaşırdı. Çünkü basit bir uygulamanın fazla tercih edilmesi beklenmiyordu. Şirketin yanı sıra kullanıcılar da bu durumdan habersizdi.