PlayStation, Repeat.gg'yi Satın Alarak Esports Genişlemeye Devam Ediyor

PlayStation, Repeat.gg'yi Satın Alarak Esports Genişlemeye Devam Ediyor

PlayStation, konsolların ve oyunların ötesinde genişlemesine devam etmek istiyor gibi görünüyor.

En son satın alma, Repeat.gg olarak bilinen bir turnuva lider tablosu platformudur. Bu platform, PlayStation konsol sistemleri ailesinde bile bulunmayan oyunlara odaklanır. Peki bu, aynı zamanda PC'de olan oyunlarda da rekabetçi tarafta olmak istedikleri anlamına gelebilir mi?

PlayStation'ın rekabetçi genişlemesi, Evolution dövüş oyunu turnuvasını (EVO) satın almasının duyurulmasıyla başladı. Ardından, PC oyuncularına büyük fayda sağlayacak oyun aksesuarları ve monitörler sağlayacak bir ortaklığın duyurusu ile devam etti. Şimdi, PlayStation'da olmayan oyunlar için bir turnuva sahibi edindik.

Repeat.gg, e-sporları daha erişilebilir kılmak için tasarlanmış lider tablosu turnuvalarına ev sahipliği yapar. Oyuncuların oyunlarda nasıl performans gösterdiğini izleyerek, aynı anda çevrimiçi olmak zorunda kalmadan yarışmalara katılmalarını sağlar. Bu platformdaki turnuvalarda oynanan oyunlardan bazıları DOTA, League of Legends, Fortnite, PUBG ve Call of Duty: Warzone gibi oyunlardır.

Ve evet, siz sormadan önce, bu oyunlar PlayStation tarafından satın alındıktan sonra Repeat.gg üzerinden barındırılmaya devam edecek. Satın alma, platformun daha fazla kaynağa, oyun başlığına ve teknolojiye erişmesine izin verecek. Böylece, platformun erişimini yukarıda belirtilen başlıkların ötesine genişletmek. Ardından, PlayStation'ın konsollarının ötesinde çeşitli dallarda üst düzey turnuvalar için bir destek olarak kalmasına izin verildi.

PlayStation'ın konsol platformunun ötesinde büyümesini görmek ilginç. Microsoft, Game Pass gibi hizmetler aracılığıyla oyunları erişilebilir hale getirmeyi amaçlarken, Sony, oyunların rekabetçi tarafına odaklanıyor ve Esportgs'un büyümesine ve daha erişilebilir olmasına yardımcı oluyor gibi görünüyor. Kim bilir? Belki onların yardımıyla, daha fazla gölgede kalan turnuva topluluklarına mali sıkıntıları konusunda yardım edebilecekler. Ancak bundan önce bu genişlemenin onlar için nasıl çalıştığını görmemiz gerekecek.