Platform Yeni Görüntü Formatını Test Etmeye Başlarken Twitter 'Full-TikTok' İçin En Son Uygulama Oldu

Platform Yeni Görüntü Formatını Test Etmeye Başlarken Twitter 'Full-TikTok' İçin En Son Uygulama Oldu

Şüphesiz, TikTok'un etkisi dünyayı etkisi altına alıyor. Popüler video tabanlı uygulama, son zamanlarda milyarlarca ölçütü geçen kullanıcılarla birlikte büyük bir büyüme gösterdi. Üstelik uzmanlar, uygulamanın zaten devasa olan hedef pazarı için daha yenilikçi özellikler sunmayı umduğu için bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu iddia ediyor.

Ancak en son haberler Twitter'ı ve ilham alma açısından TikTok çoğunluğa katılan en yeni uygulama haline geldiğini çevreliyor.

Twitter kısa süre önce tam TikTok titreşimleri veren görüntü formatları için test aşamasına nasıl başladığını açıkladı. Önde gelen Twitter kullanıcısı Matt Navarra'nın belirttiği gibi, Twitter yeni TikTok, en azından görünüşe göre.

Yeni format, Twitter'ın Keşfet sayfası için bir dizi deneyden geçmeye başladı ve Twitter ile TikTok arasındaki farkı anlayamayacağınızı söyleyebiliriz çünkü bu kadar benzer görünüyor.

Matt, biçimin, beğenilerine ve genel popülerliğe bağlı olarak hangi içeriğin kullanıcıyla en iyi ilişkili olduğunu belirleyen klasik Sizin İçin sayfasını nasıl içerdiğini açıkladı.

Daha açık olmak gerekirse, yeni formatın Trendler sayfasında yer alan çok ilginç iki öğesi var. En İyi Trendler arasından seçim yapabileceğiniz veya Kişiselleştirilmiş'i seçebileceğiniz yer burasıdır. Ayrıca, o sırada uygulamada neyin trend olduğuna da bağlıdır.

Ancak asıl sihir, kullanıcılar 'Sizin İçin' adlı beslemeye doğru ilerlediğinde ortaya çıkıyor - işte burada büyük TikTok titreşimlerini alabileceğiniz yer.

Basitçe dikey kaydırma seçeneğini seçin ve tüm Twitter içeriğinizin TikTok'ta olduğu gibi görüntülendiğini göreceksiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, ana vurgu video tabanlı Tweetler olacaktır. Ancak bu, oraya eklenen normal metin temalı tweet'leri görmeyeceğiniz anlamına gelmez.

Bakın, buradaki sunum stili, daha akılda kalıcı olduğu ve herhangi bir izleyiciyi uygulamaya çekmeyi garanti ettiği için özel olarak anılmayı hak ediyor. Bu nedenle, pek çok kişinin değişikliği akıllıca bir değişiklik olarak görmesinin nedeni tam olarak bu.

Uygulamanın, kullanıcıların beğenileri, beğenmedikleri, ilgi alanları ve alışkanlıkları üzerinde daha fazla vurgu yapması, kesinlikle işine yarayacaktır. Unutmayın, TikTok'un algoritması bir şeyleri doğru yapıyor olmalı.

TikTok'un ekranı, kullanıcıların tam ekran biçiminde etkileşim kurmasını sağlayarak içerik oluşturucuların doğrudan yanıt almasına olanak tanır. Ayrıca, bir izleyicinin yaptığı her hareket, belirli bir videoyla ne kadar ilgilendiğinin bir göstergesidir.

Açıkçası, saniyeler içinde birden fazla tweet atıldığı için Twitter gibi bir uygulamanın aynı türden yanıtlar almasını bekleyemeyiz. Ancak yeni format, bir tweet'i diğerinden ayıracak ve her birine kendi çerçevesini verecek.

Teknoloji uzmanları, artık kullanıcıların neyi tercih ettiğini daha iyi ölçebilecekleri ve ayrıca öneriler bölümünü de geliştirebilecekleri için bunun uygulamanın yararına olacağına inanıyor. Belki de bu yüzden Meta önerileriyle de benzer bir hamle yapmaya hevesli görünüyor.

Unutmayın, henüz deneme aşamasında olduğu için tüm kullanıcılar yeni biçime henüz erişemeyecek. İlk test dönemi geçen yıl başlamış olsa da, şimdi yükseltilmiş versiyonun üzerinde çalışıldığını görebiliriz.

Bir süredir Twitter'ın görüntüleme biçimini geliştirmek için çok çalıştığını gördük ve bu ileriye dönük en iyi adım olabilir.